Strona główna Aktualności OPPO zaprezentuje nam 10-krotny, hybrydowy zoom optyczny

OPPO zaprezentuje nam 10-krotny, hybrydowy zoom optyczny

-

Rok 2018 nie przyniósł nam aż tyle nowości, ile możliwe, że się spodziewaliśmy. Jednak powoli będzie on mógł przejść do historii i skupić się można na roku 2019, który prawdopodobnie go przebije pod tym względem. Sporo nowinek możemy poznać już na początku, kiedy to będą miały miejsce targi MWC 2019. To w ich trakcie OPPO pokaże aparat z tytułowym zoomem.

Na MWC sporo się dzieje

Szybka powtórka z historii. W roku 2017, kiedy miały miejsce targi Mobile World Congress, OPPO zaskoczyło nas prezentując podwójny aparat z 5-krotnym zoomem, który miał być bezstratny. Czas mija i po dwóch latach według najnowszych raportów poznamy na tych targach nowość od OPPO. Ma nią być aparat z 10-krotnym hybrydowym zoomem. Jeśli tak będzie, to trzeba przyznać, że naprawdę idą oni ostro do przodu. Według informacji, które dostarcza Ice Universe, chiński producent poprzez jednego ze swoich przedstawicieli potwierdził prezentację takiej technologii na MWC 2019. Czyżby przyszły rok zaczął się z przytupem?

Na ten moment niestety nie znamy dokumentów, które opisują zasadę działania takiego hybrygowego zoomu w aparacie. Wiemy tyle, że będzie to podwójny aparat z diodą LED. Jedno na pewno trzeba przyznać OPPO – potrafią w innowacje. Przypomnijmy sobie chociażby model Find X, który jako pierwszy zaprezentował wysuwany model aparatów. Co za tym idzie, wydaje się, że trzeba im zaufać, ponieważ raczej wiedzą co robią.

Zeszłoroczna technologia z 5-krotnym bezstratnym zoomemem posiadała również dwa obiektywy aparatu i diodę doświetlającą LED. Jeden aparat był obiektywem szerokokątnym a drugi to teleobiektyw. Ten drugi jest ukryty w module przypominającym peryskop. Wyposażony jest w pryzmat, który „przekierowuje” światło na teleobiektyw. Dzięki takiemu zabiegowi można uzyskać głębszy i lepszy jakościowo zoom. Mimo tego, nadal nie spotkaliśmy tej technologii w smartfonach.

OPPO zoom 5x

Plotki o nowej technologii mówią, że może się ona pojawić w najnowszych produkcjach OPPO, czyli modelach F19 i F19 Pro. Jeśli plotki się potwierdzą, to poza zoomem znajdziemy w nich również procesor Snapdragon 675, lecz na szczęście nie będzie w nim notcha. Kusząca wydaje się również opcja na drugi wyświetlacz z tyłu, służący do wsparcia podczas zdjęć.

Czekacie na takie „cudo” od OPPO? Może jednak spodziewacie się innych innowacji?
Źródłotheleaker

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej