Orange rezygnuje z sieci 3G. Kiedy nastąpią zmiany?

orange esim (1)

Wyłączenie usługi 3G będzie trwało trochę czasu, co ma dać możliwość wszystkim użytkownikom na dokonanie potrzebnych zmian.

Zwolnienie miejsca

Orange nie ukrywa, że wygaszenie sieci 3G związane jest z rosnącym zapotrzebowaniem sieci na odpowiednią pojemność. Zmiany technologiczne w zakresie łączności wymuszają pewne zmiany, które w tym konkretnym przypadku mają przynieść duże korzyści dla wszystkich abonentów Orange. Głównym celem wyłączenia 3G jest przeznaczenie zwolnionego pasma częstotliwości na potrzeby LTE i dalszego rozwijania sieci, a przede wszystkim szybkości łącz. W ostatnich latach jest to duży problem, głównie dlatego, że lawinowo przybywa nowych urządzeń korzystających z zasięgu Orange i pozostałych operatorów. Dlatego też T-Mobile rozpoczęło ten sam proces już jakiś czas temu.

Procedura

3G może wydawać się przestarzałą technologią, ale wbrew pozorom wciąż korzysta z niej wiele osób. Proces wygaszania ma rozpocząć się we wrześniu tego roku w powiatach wieruszowskim, wieluńskim, pajęczańskim, złotowskim, sieradzkim, zduńskowolskim, łaskim, poddębickim, czarnkowsko-trzcianeckim, chodzieskim, obornickim i wągrowieckim, a także w regionie pilskim i wałeckim.  Jedyne co można zrobić, to upewnić się, że posiadane przez nas karty SIM i telefony są przystosowane do obsługi sieci 4G. W sytuacji gdy tak nie jest, Orange obiecuje, że wymieni karty na nowe całkowicie bezpłatnie. Istnieje kilka metod, aby dowiedzieć się, czy wymiana będzie potrzebna. Pierwszą jest wysłanie SMS-a (bezpłatnego), o treści KARTA pod numer  80233. Drugą natomiast jest udanie się pod TEN adres, gdzie dowiemy się wszystkich szczegółów. Całkowite zaniknięcie sieci 3G ma nastąpić do końca 2025 roku.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!