Orlen paczka ruszy z automatami we wrześniu!

Orlen

Paczkomaty InPost to coś, z czego korzystamy bardzo często. Usługa ta nie ma jednak prawie żadnej alternatywy z prawdziwego zdarzenia. Wygląda na to, że wkrótce uruchomi taką Orlen.

Orlen paczka wygryzie Paczuchę InPost?

Orlen paczka ma być rozwijana przy wykorzystaniu spółki RUCH, która została przejęta przez koncern w listopadzie 2020 roku. Przesyłki będzie można także zamawiać na stacjach Orlenu oraz w innych punkach partnerskich.

Koncern buduje własną sieć automatów paczkowych, z której będzie można korzystać już od jesieni. Jednocześnie RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, których klienci będą mogli zamawiać przesyłki i odbierać je w automatach, na stacjach Orlen, w punktach RUCH-u i w innych punktach partnerskich

podał w komunikacie PKN Orlen

Koncert zapowiedział, że zależy mu na skróceniu czasu dostawy przesyłek do punktu do 1-2 dni roboczych. Usługa nadawania i odbierania paczek Orlen paczka będzie dostępna do końca tego roku w ponad 5,5 tysiącach punktów sieci.

Orlen paczka wystartuje także ze swoimi automatami, mają one stanąć w około 200 miejscach w polskich miejscowościach i być czynne całodobowo. Orlen zapowiedział, że do końca przyszłego roku ma być ich nawet dziesięć razy tyle. Pojawi się także aplikacja mobilna, która uprości proces odbioru przesyłki z automatu paczkowego. Koncert informuje także o rozwoju sortowni oraz tras kurierskich, które umożliwią sprawne funkcjonowanie usługi.

Źródło: money.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!