Oto prawdopodobnie najszybszy smartwatch na rynku, TicWatch Pro 3 GPS

TicWatch Pro 3 GPS

Przed chwilą swój debiut miał pierwszy smartwatch z nowym układem firmy Qualcomm. Jest to TicWatch Pro 3 GPS, zegarek napędzany jednostką Snapdragon Wear 4100. Pretenduje on do miana najwydajniejszego takiego urządzenia na rynku.

Snapdragon 4100 receptą na sukces?

Firma Mobvoi zaprezentowała właśnie swój nowy produkt. TicWatch Pro 3 GPS to smartwatch, którego sercem jest nowa jednostka amerykańskiego giganta, Qualcomm. Mowa tu o Snapdragonie Wear 4100, czyli aktualnie najwydajniejszym układem dedykowanym do tego typu urządzeń. To następca zaprezentowanego w 2018 roku układu Snapdragon Wear 3100. Jak widać, minęło dość sporo czasu od jego debiutu, tak więc możemy śmiało spodziewać się tego, że wydajnościowo przebije on aktualnie wszystkie smartwatche, jakie są na rynku.

Oto prawdopodobnie najszybszy smartwatch na rynku, TicWatch Pro 3 GPS

Producent tego układu deklaruje, że sam procesor, jak i pamięć tego układu są aż o 85% wydajniejsze w porównaniu do starszego układu, a układ graficzny jest aż 2.5 razy szybszy. Współpracuje on z 1 GB pamięci operacyjnej, a na różnego rodzaju dane przeznaczono 8 GB pamięci wbudowanej. Nowy układ to nie tylko lepsza wydajność, ale też mniejszy pobór energii. Snapdragon Wear 4100 ma cechować się dużą energooszczędnością, dzięki czemu bateria o pojemności nominalnej 595 mAh ma nam starczyć na dłużej, niż moglibyśmy się tego do tej pory spodziewać. W trybie Smart Mode ma on wytrzymywać do 72 godzin, zaś w Essential Mode – nawet do 45 dni. Na wyposażeniu znajdziemy także głośnik, mikrofon oraz zestaw różnego rodzaju pomiaru czynności, o których porozmawiamy później. Nie zabrakło również akcelerometru, żyroskopu, barometru czy też czujnika światła.

Oto prawdopodobnie najszybszy smartwatch na rynku, TicWatch Pro 3 GPS

Warto przeczytać: Mobvoi wprowadza na rynek nowy smartwatch czyli TicWatch C2+!

TicWatch Pro 3 GPS to nie tylko wydajność, ale i elegancja

Wyjątkowo, tym razem na początku omówiliśmy sobie jego wnętrze, bowiem to chyba największa jego zaleta. Przejdźmy teraz zatem do jego wyglądu i funkcji. Zegarek ten posiada dwa wyświetlacze, główny to Retina AMOLED, a na nim jest stale włączony wyświetlacz FSTN. Rozdzielczość tego pierwszego to 454 x 454 pikseli, zaś drugi służy do ciągłego wyświetlania najważniejszych danych przy zachowaniu niskiego poboru energii. Zamknięty jest on w kopercie o wymiarach 47 x 48 x 12.2 mm i waży ona ok. 42 g. Wykonana jest z połączenia stali nierdzewnej oraz plastiku, a wszystko to jest w czarnej kolorystyce. Pasek TicWatch Pro 3 GPS wykonany jest z wysokiej jakości sylikonu z kontrastującym przeszyciem, a jego szerokość to 22 mm.

Oto prawdopodobnie najszybszy smartwatch na rynku, TicWatch Pro 3 GPS

Zegarek ten pracuje pod kontrolą WearOS, czyli oferuje nam m. in. wsparcie dla Google Pay. Tak, bezproblemowo możemy nim płacić zbliżeniowo. Jednakże, oczywiście, nie tylko do tego służy to urządzenie. TicWatch Pro 3 GPS pozwala nam monitorować naszą aktywność fizyczną oraz nasze czynności życiowe. TicOxygen to aplikacja, która pozwala nam mierzyć poziom nasycenia tlenem krwi, zaś TicPulse monitoruje nasze tętno. Mamy też możliwość pomiaru stresu oraz jego kontroli dzięki TicZen oraz TicBreathe. Z kolei TicHearing ostrzeże nas, kiedy w naszym otoczeniu będzie za duże natężenie hałasu. Oczywiście, nie mogło zabraknąć monitorowania snu, za co odpowiada TicSleep. TicExercise obsługuje ponad 10 trybów treningu, m. in. pływanie, biegi przełajowe czy aerobik. Producent twierdzi, że zegarek ten sam wykryje daną aktywność. Skoro mowa o pływaniu, to znaczy, że jest wodoszczelny, posiada on certyfikat IP68. Możemy zatem śmiało z nim kąpać się czy pływać.

Oto prawdopodobnie najszybszy smartwatch na rynku, TicWatch Pro 3 GPS

Przejdźmy teraz do ceny. Aktualnie TicWatch Pro 3 GPS możemy zamówić na stronie producenta za kwotę 299.99 euro, czyli mniej więcej 1367 zł. Nie jest to zatem najtańszy sprzęt, ale jego elegancki wygląd oraz spora wydajność wraz z funkcjonalnością wynagradzają to.

Jak Wam się podoba nowy TicWatch? Przymierzacie się do jego kupna?
Moim zdaniem, zapowiada się naprawdę obiecująco.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!