Aplikacja Wypok do obsługi Wykopu usunięta ze Sklepu Google Play. Twórca namawia do ręcznej instalacji

wykop
(fot. Wykop z Apple Store)

Wykop to bardzo popularny w Polsce portal. Nic w tym dziwnego, że powstają specjalne aplikacje mobilne, które integrują się z nim. I tak właśnie od jakiegoś czasu mogliśmy cieszyć się Wykopem Mobilnym 2 (czyli Wypok), czyli otwartoźródłową aplikacją do obsługi portalu. Niestety, Google usunął ten program ze Sklepu Play.

Aplikacja Wypok for wykop.pl usunięta ze Sklepu Google Play

Wykop oferuje dedykowaną aplikację mobilną, jednakże można również korzystać z zamienników. Podobnie jak w przypadku Twittera, tak i tutaj działają klienci twórców trzecich. I tak oto mamy Otwarty Wykop Mobilny – dobrą aplikację, która jednak nie jest rozwijana od ponad roku. Dlatego też pewien deweloper sforkował projekt i tak oto powstał Otwarty Wykop Mobilny 2 zwany też Wypok for wykop.pl.

Wypok był dalszym rozwojem otwartego zamiennika oficjalnej aplikacji. Miałem okazję z niej korzystać i faktycznie naprawiała ona sporo błędów (względem otwartego poprzednika), a także dodawała nowe, ważne funkcje. Jednak Google postanowił ten program usunąć ze Sklepu Play.

Wypok
(fot. Otwarty Wykop Mobilny)

Jak informuje twórca, Google usunął aplikację Wypok za to, że jest ona podobna do oficjalnej aplikacji Wykop Mobilny. Autor dodaje, że poprawiał wszystko żeby przejść review, jednak finalnie się nie udało, a Google bezpowrotnie usunął program.

Daję znać że aplikacja #otwartywykopmobilny2 została usunięta ze sklepu za podszywanie się pod oficjalną apkę wykopu. Mimo, że po dostaniu ostrzeżenia pozmieniałem wszystko co trzeba i przeszedłem ponowne review Googlowi sie odwidziało i bezpowrotnie usunęli apkę ze sklepu ¯_(ツ)_/¯
W związku z powyższym na razie żadne updaty nie będą się pojawiać, bo się zdemotywowałem. A jezeli ktoś chce na nowo zainstalować to zostaje instalacja bezpośrednio przez apk pobrane z Releasów Githubowych
Planuje się dalej odwoływać, ale jak na razie odpisują mi jedynie boty które zapominają przeczytać to co do nich piszę…

osiemnascie
Wypok
(fot. @osiemnascie)

Póki co, autor nieco zwolni z wydawaniem aktualizacji. Jednakże finalnie powiadamia, że dalej aplikacja jest dostępna bezpośrednio w repozytorium na GitHubie – wszak to projekt Open Source. Twórca też powiadomił, że będzie się odwoływać od decyzji Google.

Repozytorium w serwisie GitHub znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: @osiemnascie

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!