OxygenOS 12: kiedy będzie i czego możemy się spodziewać – spis informacji

OnePlus Nord
OnePlus Nord CE

OxygenOS jest przez wielu uważany za najlepszą nakładkę w świecie Androida. Wydanie 12. ma być szczególne, bowiem ma przynieść głębszą integrację z inną nakładką – ColorOS. Kiedy pojawi się OxygenOS 12? Jakie wniesie nowości? Tego dowiecie się z poniższego artykułu!

Poniższe informacje to zbiór plotek i częściowo potwierdzonych danych. Dane mogą się jeszcze zmienić.

OxygenOS 12 – kiedy?

Jak twierdzi portal Android Central, zamknięta beta systemu OxygenOS 12 ma zacząć się jeszcze w sierpniu. W testach weźmie udział około 200 osób i będą one trwały mniej więcej 2-3 tygodnie. Publiczna beta natomiast może być dostępna w okolicach października. Dlatego też wersji stabilnej spodziewamy się gdzieś na przełomie listopada i grudnia 2021 roku.

OxygenOS 12 – na jakie telefony trafi?

Oczywiście OxygenOS 12 trafi tylko na smartfony z logo OnePlus i mowa tu o urządzeniach od generacji 7. i nowszych. Dlatego też możemy wymienić modele takie jak:

oneplus
OnePlus Nord CE

Warto dodać, że najnowsze plotki mówią, że wraz z OxygenOS 12 zadebiutuje nowy smartfon – OnePlus 9RT.

Co nowego w OxygenOS 12?

OxygenOS 12 będzie wydaniem szczególnym, bowiem wniesie szerszą integrację z nakładką ColorOS znaną z telefonów OPPO. Mowa tu jednak o bazie kodowej, a OxygenOS nadal ma pozostać “oryginalna”. Muszę tutaj wtrącić, że integrację z ColorOS możemy zauważyć w przypadku smartfona OnePlus Nord2 5G. Nie ma co się obawiać, telefon działa szybko i wydajnie, choć można tutaj dostrzec elementy znane z nakładki OPPO – chociażby widok ustawień dotyczących baterii.

oneplus 9 i oneplus 9 pro
OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro

Z tego co nam wiadomo, to OxygenOS 12 zaoferuje sklep z motywami, co pozwoli nam jeszcze lepiej zmodyfikować smartfon. Ponadto dostaniemy lepszą integrację z gestami na wyłączonym ekranie (które swoją drogą już teraz działają świetnie) oraz opcję uruchomienia aplikacji w pływających okienkach. Ustawienia mają być bardziej przejrzyste oraz kody PIN zostaną wydłużone z 4 do 6 cyfr.

Pojawi się także tryb prywatny znany z ColorOS. Funkcja ta pozwala nam na schowanie ważnych plików i innych danych pod zabezpieczeniem w formie hasła. Wiele zmian dostrzeżemy także w OnePlus Launcher. Co ciekawe, pomimo tego, że OxygenOS 12 ma bazować na Androidzie 12, tak nie będzie oferować schematu Material You. OnePlus postanowił dalej rozwijać własny styl.

Źródło: Android Central

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!