Pacific, nowa aplikacja płatniczo-zakupowa, już dostępna w Google Play

Pacific

W sklepie Google Play pojawiła się właśnie aplikacja, która rzuca nowe światło na portfele mobilne i sposób w jaki z nich korzystamy. Właśnie tak opisuję swój produkt fintech Pacific, który stworzył apkę płatniczo-zakupową łączącą zakupy, znajomych, konto bankowe, a także kartę płatniczą i troskę o planetę.

Pacific: money, shopping, lifestyle

Pacific to aplikacja, która łączy usługi bankowe ze światem e-commerce i social mediowym charakterem. Jej użytkownik otrzymuje darmowe konto bankowe, do którego można zamówić kartę płatniczą Mastercard. Jak podaje fintech, zintegrowanie konta bankowego z platformą e-commerce umożliwiło stworzenie narzędzia, które pozwoli klientom zrezygnować z konieczności posiadania konta w każdym sklepie, a sprzedawcom, za sprawą kodów QR, umożliwia skorzystanie z nieograniczonej ilości nowych kanałów sprzedaży. Kody QR w Pacific pozwalają na zainicjowanie transakcji poza samą aplikacją. Mogą być one umieszczone online, np. w postach publikowanych w social mediach, a także offline, np. na opakowaniach produktów. W aplikacji można nabyć produkty takie jak ubrania, akcesoria modowe oraz kosmetyki. Oprócz opcji zrobienia przelewu i zakupów, użytkownik widzi też listę znajomych, którym przy wykorzystaniu czatu może przesłać wiadomość czy multimedia, ale także przelew. To rozwiązanie ułatwia codzienne, drobne rozliczenia.

pacific

Istotnym aspektem całej oferty Pacific jest postawa proekologiczna. Wszystkie karty płatnicze oferowane w aplikacji zostały stworzone z plastiku pozyskanego z zalegających w morzach i oceanach śmieci. W zależności od posiadanego planu 0,1% lub 0,2% wartości każdej transakcji dokonanej kartami Pacific trafia na konto fundacji zajmującej się oczyszczaniem oceanów. Nie jest to czasowa promocja ani dodatkowa opcja dla użytkowników, a część standardowej oferty startupu.

Podstawowe konto w Pacific jest bezpłatne. Użytkownik otrzymuje je po dokonaniu rejestracji w aplikacji. Rozszerzona funkcjonalność pojawia się po weryfikacji użytkownika. Rachunki bankowe dla klientów Pacific są zakładane we współpracy z Aion Bankiem.

Link do pobrania aplikacji znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!