Tony plastiku pływają w oceanie. Ten fintech przygotuje z nich karty płatnicze

pacific

Polski fintech Pacific przygotuje karty płatnicze Mastercard wytworzone z plastiku wyłowionego z oceanów. W ten sposób firma pragnie zrecyklingować odpady, które stanowią zagrożenie dla flory oraz fauny, ale także ludzi. Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Newcastle w Australii wykazały, że każdego dnia spożycie plastiku wynosi około 5 gramów na osobę, czyli tygodniowo pochłaniamy go tyle, ile wystarczyłoby na wyprodukowanie właśnie jednej karty kredytowej.

Pacific stworzy karty z plastiku wyłowionego z oceanu

By zostać posiadaczem ekologicznej karty musicie zapisać się na listę oczekujących na stronie fintechu. Karty bowiem nie są jeszcze dostępne, a startup planuje premierę usługi na wrzesień tego roku. Pacific.org podaje, że zamierza przeznaczać 0,1% wartości każdej transakcji (w darmowym pakiecie Pacific Ocean) wykonanej kartą z odzysku na rzecz fundacji oczyszczających oceany, The Ocean Cleanup.  Klienci mogą więc przyczyniać się do poprawy jakości środowiska, a to ważne, ponieważ, jak podaje startup, 80% tlenu, którym oddychasz, to tlen z oceanów. Pakiet Pacific Sand kosztujący 29,90 złotych miesięcznie sprawia jednak, że fintech przekaże 0,2% każdej transakcji na fundację. Ponadto część comiesięcznej opłaty trafi na wirtualną adopcję żółwia morskiego.

pacific karta

Karta to nie wszystko, co przygotowuje Pacific.org. Konto w ich usłudze pozwoli także na zarządzanie kartą w aplikacji, płatności za granicą z darmowymi przewalutowaniami i bez dodatkowych kosztów oraz płatności Google Pay i Apple Pay. W aplikacji pojawi się także “komunikator pieniężny”, który pozwoli na rozmowy i wysyłanie przelewów przez czat oraz skaner kodów QR pozwalający na kupowanie przedmiotów. W Pacific znajdą się też konta bankowe dostarczane przez Aion Bank.

Pomysł poznańskiego fintechu wydają się być bardzo ciekawe, nie słyszałem o takich usługach wcześniej. Z pewnością będę obserwował ten temat.

Źródło: cashless.pl, swiatoze.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!