Aplikację Pacific znajdziemy w App Store

pacific

Ponad dwa miesiące temu, bo w grudniu ubiegłego roku, aplikacja płatniczo-zakupowa Pacific pojawiła się w Google Play, o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu. Polsku startup miał dość duże opóźnienie we wprowadzeniu aplikacji na tę platformę. Jeszcze większe było natomiast we wdrożeniu Pacific do marketu App Store. Aplikacja pojawiła się w tym markecie dopiero teraz.

Pacific w App Store

Pacific to aplikacja, która łączy usługi bankowe ze światem e-commerce i social mediowym charakterem. Jej użytkownik otrzymuje darmowe konto bankowe, do którego można zamówić kartę płatniczą Mastercard – istnieje także możliwość podpięcia jej do cyfrowych portfeli. Jak podaje fintech, zintegrowanie konta bankowego z platformą e-commerce pozwoliło na stworzenie narzędzia, które umożliwi klientom zrezygnować z konieczności posiadania konta w każdym sklepie, a sprzedawcom, za sprawą kodów QR, umożliwia skorzystanie z nieograniczonej ilości nowych kanałów sprzedaży. Kody QR w Pacific pozwalają na zainicjowanie transakcji poza samą aplikacją. Oprócz opcji zrobienia przelewu i zakupów, użytkownik widzi też listę znajomych, którym, przy wykorzystaniu czatu, może przesłać wiadomość czy multimedia, ale także przelew. To rozwiązanie ułatwia codzienne, drobne rozliczenia.

Wszystkie karty płatnicze oferowane w aplikacji zostały stworzone z plastiku pozyskanego z zalegających w morzach i oceanach śmieci. W zależności od posiadanego planu 0,1% lub 0,2% wartości każdej transakcji dokonanej kartami Pacific trafia na konto fundacji zajmującej się oczyszczaniem oceanów.

Jak podaje serwis cashless.pl, Pacific ma w planach wprowadzenie do aplikacji logowania za pomocą biometrii oraz integrację z InPostem.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!