Fintech Pacific zakończył zapisy na listę oczekujących. Start aplikacji tuż tuż

pacific

Fintech Pacific opisywaliśmy Wam już na początku sierpnia. Przygotuje on karty płatnicze Mastercard wykonane z plastiku wyłowionego z oceanicznych wód. Przedsiębiorstwo w ten sposób chce zrecyklingować odpady, które stanowią zagrożenie dla środowiska.

Premiera Pacific za kilka tygodni

Aplikacja Pacific miała wystartować we wrześniu. Wygląda jednak na to, że premiera usługi nieco obsunie się w czasie. Mamy już początek września, a firma ogłosiła na razie zakończenie konkursu związanego z listą oczekujących. Apka pojawi się za kilka tygodni, więc w szczęśliwym scenariuszu będzie to początek września, a w tym mniej optymistycznym pierwsza połowa października.

Niemniej jednak myślę, że warto poczekać, aż usługa będzie gotowa do startu i w pełni dopracowana. Lepszy tydzień lub dwa obsuwy niż negatywne wrażenia klientów krążące po sieci tuż po premierze.

Co zaoferuje Pacific?

Pacific.org podaje, że zamierza przeznaczać 0,1% wartości każdej transakcji (w darmowym pakiecie Pacific Ocean) wykonanej kartą z odzysku na rzecz fundacji oczyszczających oceany, The Ocean Cleanup. Pakiet Pacific Sand kosztujący 29,90 złotych miesięcznie sprawia jednak, że fintech przekaże 0,2% każdej transakcji na fundację. Ponadto część comiesięcznej opłaty trafi na wirtualną adopcję żółwia morskiego.

Konto w ich usłudze pozwoli także na zarządzanie kartą w aplikacji, płatności za granicą z darmowymi przewalutowaniami i bez dodatkowych kosztów oraz płatności Google Pay i Apple Pay. W aplikacji pojawi się także “komunikator pieniężny”, który umożliwi rozmowy i wysyłanie przelewów przez czat oraz skaner kodów QR pozwalający na kupowanie przedmiotów.

Źródło: materiały własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!