Pakiet LibreOffice 7.6 wydany. Nowości jest sporo!

LibreOffice

LibreOffice to jeden z najlepszych i zarazem darmowych pakietów biurowych. Właśnie został zaktualizowany do wersji 7.6, która wnosi sporo nowości.

LibreOffice 7.6 oficjalnie. Co dodano?

Pierwszą nowością jest możliwość zoomowania za pomocą gestów na touchpadzie. Ma to być możliwe w głównym widoku w każdej aplikacji i może ułatwić pracę zwłaszcza tym, co pracują na laptopach bez myszy. Pojawiło się także wsparcie dla motywów dokumentów, włącznie z ich importem oraz eksportem.

LibreOffice Writer – odpowiednik Microsoft Word – otrzymał specjalne menu dotyczące samej numeracji dokumentów. Ma to ułatwić zarządzanie właśnie tym elementem. Pojawiła się też opcja edytowania bibliografii bezpośrednio w jej tabeli. Dodano też poprawki dotyczące cytowania. Menu nagłówków ma teraz pokazywać styl w aktualnym dokumencie.

W Impress (odpowiednik PowerPointa) dodano nowy panel nawigacyjny ułatwiający przechodzenie pomiędzy slajdami w prezentacji. Natomiast narzędzie do importowania PDFium od teraz obsłuży notatki i inne dodatki, które możemy dodać do plików PDF. Poprawiono też przenoszenie danych pomiędzy różnymi aplikacjami pakietu LibreOffice oraz obsługę języków azjatyckich. Nie zabrakło ulepszeń dla wsparcia plików Microsoft Office.

Zmieni się także numeracja nowych wersji LibreOffice. Twórcy przestaną numerować je w sposób normalny, czyli 7.6.x. Oznaczenia będą pobierane z daty publikacji aplikacji, na przykład 2024.02. Pierwsze takie wydanie ma pojawić się właśnie w lutym 2024.

LibreOffice to w pełni darmowy pakiet biurowy, który możecie dowolnie wykorzystywać.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!