PayPal wprowadził sprzedaż i kupno kryptowalut dla kolejnych klientów

logo paypal

PayPal rozpoczął udostępnianie swoich usług kryptowalutowych dla klientów w Wielkiej Brytanii. Będzie to drugi rynek, na którym pojawi się taka usługa. Dotychczas, od kilku miesięcy, mogli z niej korzystać użytkownicy PayPala ze Stanów Zjednoczonych.

Kryptowaluty pojawiają się w PayPal na kolejnym rynku

Nowe rozwiązanie było wdrażane dla Brytyjczyków w ubiegłym tygodniu. Po wejściu na konto PayPal z poziomu strony internetowej lub aplikacji mobilnej użytkownicy usługi mogą kupować, sprzedawać oraz zarządzać kryptowalutami w cyfrowym portfelu. Klienci będa mogli przechowywać tokeny bitcoin, ethereum, litecoin oraz bitcoin cash. PayPal udostępni też możliwość monitorowania w czasie rzeczywistym kursów danych kryptowalut.

Początkowo dostęp do wyżej wymienionych funkcji otrzymają indywidualni klienci PayPal na zweryfikowanych kontach. W ramach obsługi kryptoaktywów PayPal udostępni także materiały informacyjne (lub edukacyjne) na temat kryptowalut. Dobre poinformowanie klientów jest potrzebne, ponieważ jak wiadomo inwestycje w kryptowaluty są obarczone wysokim ryzykiem. Samo udostępnienie usług związanych z krypto w Wielkiej Brytanii wpłynęło na kurs Bitcoina, który zbliżył się do 50 tysięcy dolarów amerykańskich. Obecnie nie wiadomo, kiedy usługi kryptowalutowe trafią na kolejne rynki, na przykład do Polski.

Źródło: fintek.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!