Do Sejmu wpłynęła petycja o zakaz Wi-Fi w szkołach i szpitalach

Wi-Fi

Przeciwnicy sieci 5G to znany temat, również w Polsce. W ubiegłym roku uchwalono nawet w Kraśniku ustawę sprzeciwiającą się rozwijaniu technologii 5G na terenie miasta. Mniej widoczni są jednak przeciwnicy Wi-Fi, którzy również postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Do Sejmu wpłynęła Petycja ws. ochrony dzieci oraz ludzi osłabionych przed szkodliwym wpływem na ich zdrowie sztucznego promieniowania mikrofalowego.

Według petycji Wi-Fi jest szkodliwe i powinno być wyłączone

Twórcy petycji uważają, że sieci Wi-Fi przyczyniają się do powstawania sztucznego promieniowania mikrofalowego, które ma szczególnie szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a w szczególności dzieci, osób chorych czy starszych. Co więcej, bezprzewodowe sieci znajdują się w prawie każdej szkole, przedszkolu, szpitalu czy domu dziecka.

W petycji zostało umieszczone kilkanaście linków do badań oraz prac, które mają udowadniać szkodliwość Wi-Fi. Jeśli jesteście ciekawi, możecie się z nimi zapoznać >>tutaj<<. Twórcy petycji domagają się wdrożenie w formie uchwały Rady Miejskiej całkowitego zakazu funkcjonowania sieci Wi-Fi w wymienionych wyżej obiektach. Zalecają oni również przejście w całości na połączenia internetowe drogą kablową w tych placówkach. Petycja zawiera również propozycję grzywny dla placówki, która nie przestrzega zakazu stosowania Wi-Fi.

Źródło: dobreprogramy.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!