Philips wprowadza do sprzedaży nowe telewizory OLED z procesorem wspieranym sztuczną inteligencją

Philips wprowadza do sprzedaży nowe telewizory OLED z procesorem wspieranym sztuczną inteligencją

Na rynku debiutują nowe telewizory Philipsa. Mowa o modelach OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865. Główną zaletą tych sprzętów ma być wykorzystanie procesora P5 czwartej już generacji, który wspierany jest przez sztuczną inteligencję. Przyjrzyjmy się bliżej nowością holenderskiego producenta!

Nowe telewizory OLED Philipsa

Nowy procesor Philips P5 wykorzystuje między innymi uczenie maszynowe oraz wnioski z analizy milionów klipów testujących jakość obrazu zebranych przez programistów holenderskiej firmy. Dane te są wykorzystywane, aby znacząco poprawić jakość wyświetlanego obrazu. Co ciekawe nowe telewizory Philipsa zmieniają nie tylko kontrast, kolory, ostrość czy płynność ruchu, ale także w czasie rzeczywistym poprawiają materiał źródłowy. To wszystko przekłada się bezpośrednio na możliwość uzyskania zdecydowanie bardziej realistycznego i naturalnego obrazu, który już od pierwszych chwil zachwyci użytkownika. I muszę przyznać, że brzmi to naprawdę rewelacyjnie. Jeśli zapewnienia Philipsa odnajdą odzwierciedlenie w praktyce to nowe telewizory mogą mieć naprawdę wielu fanów.

To jednak jeszcze nie wszystko. Nie zabrakło wsparcia dla HDR10 oraz HDR10+. Wszystkie modele otrzymały także technologię przetwarzania obrazu Perfect Natural Reality, która przekształca gorszej jakości obraz w coś, co wygląda dokładnie tak jak treści z efektem HDR. Dzięki temu odcienie skóry są jeszcze naturalniejsze, a dodatkowo jesteśmy w stanie z łatwością zobaczyć sceny odbywające się w praktycznie całkowitej ciemności.

Philips wprowadza do sprzedaży nowe telewizory OLED z procesorem wspieranym sztuczną inteligencją

Zobacz także: Xiaomi prezentuje Mi TV Lux OLED Transparent Edition czyli telewizor z przeźroczystym ekranem!

Philips OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865 zostały wyposażone w system audio o mocy 50 W. Całość działa pod kontrolą Androida TV. To pozwala użytkownikowi nie tylko na instalowanie ulubionych aplikacji, ale także na sterowanie głosowe z wykorzystaniem Asystenta Google lub Alexy Amazonu. Holenderski producent chwali się także wyjątkowo cienkimi ramkami, super płaską konstrukcją oraz bardzo wysoką jakością wykonania. Wygląda to naprawdę ciekawie!

Philips wprowadza do sprzedaży nowe telewizory OLED z procesorem wspieranym sztuczną inteligencją

Ceny oraz dostępność

Tak naprawdę Philips OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865 już pojawiły się w wybranych sklepach w naszym kraju. Rekomendowana cena za warianty z ekranem o przekątnej 55 cali wynosi 7999 zł, a za modele z wyświetlaczem o przekątnej 65 cali trzeba zapłacić 11499 zł. Z jednej strony to sporo, a z drugiej nowości holenderskiego producenta mają być sprzętami stworzonymi dla najbardziej wymagających użytkowników.

Co myślicie o nowych telewizorach Philipsa? Zapraszamy do dyskusji w komentarach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!