Pico 4 to nowy headset VR, który ma być konkurencją dla Quest 2 od Mety

Pico 4 to nowy headset VR, który ma być konkurencją dla Quest 2 od Mety
Pico 4

ByteDance, firma-matka, która jest również właścicielką TikToka zaprezentowała headset VR Pico 4 wraz z pełną specyfikacją techniczną, ceną i datą premiery.

Wysoka jakość za niską cenę

Wirtualna rzeczywistość powoli zaczyna nabierać coraz ciekawszych kształtów. W wyścigu o uznanie użytkowników biorą obecnie udział Meta ze swoim headsetem Quest 2 i Sony, z zestawem przeznaczonym do obsługi PlayStation 5. Niespodziewanie pojawił się nowy uczestnik, pod postacią Chińskiej firmy ByteDance, doskonale znanej ze stworzenia najpopularniejszej obecnie aplikacji społecznościowej TikTok. Firma ma doświadczenie w tworzeniu headsetów VR, ale do tej pory nie odniosły one znacznego sukcesu na rynkach międzynarodowych. Od razu podnieśli poprzeczkę, oferując wysoką jakość za w miarę niską cenę. Może to oznaczać, że walka o klienta na rynkach Europejskich i Azjatyckich, gdzie pojawi się Pico 4, będzie szczególnie zacięta.

Premiera, specyfikacja i cena

Pico 4 będzie mały i lekki (295 g bez mocowań i 586 g z mocowaniami). W środku znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon XR2, 8 GB pamięci RAM (Quest 2 ma 6 GB), oraz wewnętrznej w rozmiarze 128 GB lub 256 GB. Wyświetlacz LCD pozwoli na cieszenie się rozdzielczością 2160 x 2160 na jedno oko przy częstotliwości odświeżania na poziomie 72 Hz i 90 Hz. Quest 2 oferuje dla porównania 1832 x 1920 pikseli. Kąt widzenia ma wynosić 105 stopni, podczas gdy Quest 2 od Mety tylko 90. Zestaw ma być zasilany baterią 5300 mAh, która wystarczy na 2,5 do 3 godzin. Pico 4 jest kompatybilne ze SteamVR na PC, a ciekawostką jest, że headset został zintegrowany z TikTokiem. Pico 4 w sprzedaży znajdzie się 27 września, ale uczestnicy programu Pico Neo3 Link beta będą mogli zamówić gogle w pre-orderze już 23 września. Początkowo zestaw pojawi się w Chinach, a następnie w Malezji i Singapurze. W planach jest również sprzedaż w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych, o czym świadczy dostępna dokumentacja o regulacjach w wielu językach. Cena Pico 4 w wersji 128 GB pamięci wewnętrznej to 429 Euro, a wersji 256 GB pamięci wewnętrznej to 499 Euro.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!