Pięć procent globalnych transakcji kartami zostało wykonanych przy pomocy Apple Pay

apple pay

Płatności telefonem są bez wątpienia czymś niesamowicie wygodnym. Sam nie wyobrażam sobie zakupu telefonu bez NFC i Google Pay, a mam wrażenie, że Apple Pay przenosi komfort płacenia na jeszcze inny poziom, ponieważ nie wymaga PINu, a jedynie uwierzytelnienie za pomocą odcisku palca czy skanu twarzy. Ile osób faktycznie korzysta z systemu płatności giganta z Cupertino?

Apple Pay cieszy się ogromną popularnością

Już teraz Apple Pay stanowi pięć procent globalnych transakcji kartowych. Co więcej analitycy rynku zauważają, że do 2025 roku udział w rynku systemu płatności giganta z Cupertino może wynieść nawet 10%. Wynik ten robi ogromne wrażenie. Oczywiście Apple Pay najpopularniejsze jest w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam iPhonami czy Apple Watch płaci więcej osób niż wykorzystując Google Pay czy Samsung Pay. Wszystko wskazuje, że właśnie na terenie USA popularność Apple Pay będzie nieustanie rosnąć w najbliższych miesiącach czy latach.

Pięć procent globalnych transakcji kartami zostało wykonanych przy pomocy Apple Pay

Co jednak z innymi rynkami? W Europie problemem mogą być regulacje Unii Europejskiej. Niemiecki rząd od dłuższego czasu chce aby amerykański producent wprowadził na swoje urządzenia także konkurencyjne usługi takie jak Google Pay czy Samsung Pay. Według niemieckiego rządu uniemożliwianie użytkownikowi wybranie sposobu płatności telefonem prowadzi do pewnego rodzaju monopolu na rynku. Jednocześnie nie chce mi się wierzyć w to, że Apple pozwoli innym aplikacjom na dostęp do modemu zbliżeniowego w swoich iPhonach.

Zobacz także: iPhone SE 2 może pojawić się na rynku już w marcu!

Na rynku chińskim natomiast nadal najpopularniejszą formą płatności jest ta z wykorzystaniem kodów QR. Oczywiście i tam posiadacze iPhonów płacą przez Apple Pay, ale jest to zdecydowanie mniejsza ilość użytkowników niż w przypadku Europy czy Stanów. Jeśli sprzedaż smartfonów giganta z Cupertino nadal będzie utrzymywać się na podobnym poziomie to w najbliższej przyszłości Apple Pay może osiągać kolejne rekordy udziału w rynku płatności kartowych.

Korzystacie z Apple Pay? A może bardziej przypadło wam do gustu Google Pay? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!