Pierwsze przecieki dotyczące Flyme OS 8 od Meizu pokazują podobieństwo do nakładki ColorOS 6 od OPPO

flyme-os-6

Ostatnie tygodnie nie należą do zbyt udanych dla firmy Meizu. Producent z Państwa Środka ma spore problemy finansowe i nic nie wskazuje na to, żeby nagle sytuacja uległa diametralnej zmianie. Teraz w sieci pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące kolejnej wersji nakładki Flyme OS. Mam wrażenie, że gdzieś już to widziałem.

Czy Flyme OS 8 cokolwiek zmieni?

Na poniższej grafice widzimy z lewej strony Meizu 16s z Flyme OS w wersji 8.9.7.9, a po prawej OPPO Reno korzystające z ColorOS. Jesteście w stanie dostrzec jakieś znaczące różnice? Oczywiście jest to jedynie zdjęcie przedstawiające fragment ustawień, który przedstawia informacje o telefonie, ale plotki mówią o tym, że praktycznie cały interfejs ma do złudzenia przypominać nakładkę firmy OPPO. Jeśli tak będzie w rzeczywistości to będzie to pewnego rodzaju przyznanie się do porażki przez Meizu. Rozumiem problemy finansowe i ciężka sytuację firmy, ale kopiowanie rozwiązań od innych producentów nigdy nie jest czymś co można pochwalać. Od inspiracji do najzwyklejszej w świecie kopii niedaleka droga, a bardzo możliwe, że producent z Państwa Środka poszedł właśnie na łatwiznę i skorzystał z gotowego rozwiązania.

Pierwsze przecieki dotyczące Flyme OS 8 od Meizu pokazują podobieństwo do nakładki ColorOS 6 od OPPO

Zobacz także: Gorsze chwile dopadają Meizu. Chiński producent zwalnia pracowników i zamyka sklepy

Kiedy zadebiutuje Flyme OS 8? Jeśli nic się nie zmieni to premiera wersji stabilnej ma odbyć się w czwartym kwartale tego roku. Przyznam szczerze, że mam ogromną nadzieję na to, że w końcu Meizu zrobi coś z wersją globalną swojej nakładki. Oczywiście ta istnieje, ale jest przesycona błędami i niedociągnięciami, a to sprawia, że korzystanie z jakiegokolwiek urządzenia z Flyme OS jest wyjątkowo utrudnione. Ciężko też powiedzieć jak potoczą się losy finansowe firmy. Jeśli nagle nie zacznie ona sprzedawać większej liczby smartfonów i pozyskiwać coraz to więcej klientów to już niedługo możemy być świadkami ogłoszenia upadłości. Miejmy jednak nadzieję, ze tak się nie stanie!

Czekacie na premierę Flyme OS 8? A może korzystacie z jakiegoś smartfona Meizu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!