Strona główna Akcesoria Pierwszy na świecie Smart Hub z 5G zaprezentowany przez China Mobile

Pierwszy na świecie Smart Hub z 5G zaprezentowany przez China Mobile

-

5G staje się rzeczywistością i coraz więcej producentów, dzięki niedawno zaprezentowanemu Qualcomm Snapdragonowi 855, chce wykorzystać tę technologię w swoich urządzeniach. Widzieliśmy już pierwszy smartfon obsługujący 5G, a teraz China Mobile prezentuje sprzęt, który sam producent nazywa Smart Hub.

Przedziwne urządzenie China Mobile

Tak naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić czym jest nowość producenta z Państwa Środka. Smart Hub brzmi jak połączenie standardowego huba USB z inteligentnym asystentem lub dodatkowymi funkcjami. W rzeczywistości do dyspozycji mamy slot na karty SIM, USB typu C, RJ45 oraz złącze jack 3.5 mm. Tym samym ciężko nazwać urządzenie to hubem. Patrząc na oferowane funkcje zdecydowanie lepiej byłoby okrzyknąć go przenośnym routerem i do takiego zastosowania może sprawdzić się idealnie.

china mobile smart hub (3)

Co ciekawe sercem urządzenia jest Qualcomm Snapdragon 855 z modułem Snapdragon X50 wspierającym sieć 5G. Na froncie znajdziemy spory ekran informujący użytkownika o szybkości łącza czy ewentualnych błędach i problemach. Producent deklaruje, że korzystając z 5G jesteśmy w stanie (po Wi-Fi) osiągnąć prędkość pobierania do 2 Gbps, a udostępniania do 1 Gbps. Maksymalne opóźnienie ma wynieść zaledwie 20 ms. Z tyłu umiejscowiono dwa głośniki oraz otwory wentylacyjne. Całość działa dzięki ogromnej baterii o pojemności 7600 mAh, która ma wystarczyć na kilka dni ciągłej pracy urządzenia. China Mobile chce aby sprzęt ten był wykorzystywany zarówno w warunkach domowych, w pracy jak i w miejscach gdzie normalnie nie mamy dostępu do szybkiego internetu.

china mobile smart hub (2)

Sieć 5G tak naprawdę jeszcze nie jest dostępna dla mas, a producenci już prezentują pierwsze urządzenia wspierające to rozwiązanie. Po co? Odpowiedź jest prosta – aby być pierwszym. Dzięki temu więcej fanów technologii usłyszy o nowym produkcie oraz samej marce. Samo China Mobile planuje, że infrastruktura obsługująca 5G, na terenie Chin, będzie gotowa najwcześniej w trzecim kwartale 2019 roku. Kiedy możemy spodziewać się 5G w Polsce? Myślę, że w pełni technologia ta pojawi się w 2020 roku i to nie w całym kraju, a jedynie w największych miastach. Miejmy nadzieję, że operatorzy staną na wysokości zadania i pozwolą nam jak najszybciej korzystać z nowego rozwiązania.

Jak podoba się wam Smart Hub zaprezentowany przez China Mobile? Czekacie na wprowadzenie 5G w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji!

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej