Strona główna Aktualności Xiaomi jako pierwsza firma zaprezentowała smartfona z nowym Snapdragonem!

Xiaomi jako pierwsza firma zaprezentowała smartfona z nowym Snapdragonem!

-

Premiera Xiaomi Mi Mix 3 odbyła się pod koniec października. Spekulowano, że dostanie on na start nowy układ SoC od Qualcomm. Tak się jednak nie stało, ale dzisiaj oficjalnie światło dzienne ujrzał ten model napędzany pierwszym układem z obsługą 5G!

Xiaomi kolejny raz pokazuje, że #xiaomilepsze

Nie od dziś wiadomo, że chiński gigant ściśle współpracuje z Qualcomm, amerykańskim producentem m. in. układów SoC. Wydaje się to być dość dziwne przez ostatnie zawirowania na linii Chiny-USA. Ci producenci jednak pokazują, że kwestie polityczne można odsunąć na bok i wspólnie osiągnąć więcej. Tak oto zaprezentowano nowy wariant Xiaomi Mi Mix 3 wyposażony w Snapdragona 855. Jest to pierwszy, oficjalnie zaprezentowany smartfon na świecie, który obsługuje sieć 5G.

xiaomi mi mix 3 5g

Tym samym potwierdziły się przypuszczenia wielu osób, w tym moje, że to właśnie on będzie pierwszym urządzeniem z obsługą nowej technologii. Co prawda, z początku, po jego premierze, gdzie zobaczyliśmy wewnątrz Snapdragona 845, delikatnie się rozczarowałem, ale nadal wierzyłem w to, że jednak powstanie właśnie taka wersja. Myślę, że zmieni to zdanie sporej części społeczeństwa, które twierdzi, że jest to „odgrzewany kotlet”. No bo spójrzcie, Mi Mix 2S też ma SD 845 i 8 GB RAM (choć Mi Mix 3 występuje w wersji 10 GB, która do dzisiaj mogła zostać uzyskana w nie do końca wiadomy sposób). Mamy też tam do czynienia z dokładnie takimi samymi aparatami głównymi. No tylko z zewnątrz była widoczna główna różnica, czyli slider.

xiaomi mi mix 3 slider

Co oferuje nam Snapdragon 855?

Wykonany został on w litografii 7 nm. Jest to pierwsza na świecie jednostka, która obsługuje sieć 5G. Wykorzystano tutaj modem Snapdragon X50. Wyposażono go w 8 rdzeni Kryo 485, cztery z nich taktowane zegarem 1.78 GHz, trzy – 2.4 GHz, a ostatni – 2.84 GHz. Za przetwarzanie obrazu odpowiada układ Adreno 640, a do tego urządzenia napędzane przez niego mogą być wyposażone aż w 16 GB RAM 2133 MHz LPDDR4X.

Spodziewaliscie się tego, że to Xiaomi wypuści pierwszego smartfkna obsługującego 5G?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej