Pierwszy smartfon z Snapdragonem 460 trafia na rynek. Oto OPPO A53!

Pierwszy smartfon z Snapdragonem 460 trafia na rynek. Oto OPPO A53!

Pamiętacie jeszcze Qualcomm Snapdragona 460? Procesor ten zadebiutował w styczniu i amerykański producent zapowiedział, że pierwsze smartfony wykorzystujące tę jednostkę na rynek trafią dopiero w drugiej połowie roku. I stało się. OPPO A53 wprawdzie jest budżetowcem, ale jednocześnie jest czymś niezwykle ciekawym. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Jeszcze budżetowiec czy już średniak?

Przyznam szczerze, że specyfikacja OPPO A53 wyjątkowo mnie zaciekawiła. Oczywiście to, że chiński producent jako pierwszy postanowił wykorzystać Qualcomm Snapdragona 460 robi wrażenie, ale nie to jako pierwsze przyciągnęło mój wzrok. Nowość firmy z Państwa Środka została bowiem wyposażona w ekran o przekątnej 6,5 cala, rozdzielczości HD+ oraz odświeżaniu na poziomie 90 Hz. Do tej pory zwiększona częstotliwość odświeżania pojawiała się raczej w droższych smartfonach, a jednocześnie ciężko powiedzieć jak wyświetlacz ten wypadnie w praktyce z powodu stosunkowo niskiej rozdzielczości. W górnym roku ekranu możemy dostrzec pojedynczą dziurkę skrywającą aparat 16 Mpix przeznaczony do zdjęć typu selfie.

Pierwszy smartfon z Snapdragonem 460 trafia na rynek. Oto OPPO A53!

Na pleckach natomiast umiejscowiono trzy oczka. Głównym jest aparat 13 Mpix, a dodatkowymi obiektyw do makro 2 Mpix oraz obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi w trybie portretowym. OPPO A53 otrzymał także 4 GB lub 6 GB RAM-u w zależności od wersji. I to pokazuje, że smartfony z najniższej półki cenowej będą oferować coraz to lepszą wydajność. Bez wątpienia sporo zależy od samej optymalizacji, ale, przynajmniej na papierze, nowość chińskiej firmy zapowiada się naprawdę obiecująco. Całość działa dzięki baterii o pojemności 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 18 W. OPPO A53 trafia na rynek z preinstalowanym Androidem 10 oraz nakładką ColorOS 7.2.

Zobacz także: OPPO Watch oficjalnie w Polsce! Zegarek z Android Wear i NFC został świetnie wyceniony

Ceny oraz dostępność

Niestety, ale OPPO A53 dostępny będzie, przynajmniej na tę chwilę, jedynie w sprzedaży w samych Indiach. Osoby zainteresowane kupnem do wyboru będą mieć trzy wersje kolorystyczne – białą, niebieską oraz czarną. Za wariant 4/164 trzeba zapłacić 12990 rupii czyli około 660 zł, a za konfigurację 6/128 15490 rupii czyli około 770 zł. Myślę, że w takiej cenie nowość OPPO może być prawdziwym hitem sprzedażowym. Z niecierpliwością czekam na informację na temat globalnej premiery tego sprzętu!

Specyfikacja OPPO A53

• ekran: IPS, 6,5 cala, HD+, odświeżanie 90 Hz
• procesor: Qualcomm Snapdragon 460
• przedni aparat: 16 Mpix
• aparaty tylne: 13 Mpix + makro 2 Mpix + 2 Mpix odpowiedzialne za wykrywanie głębi
• bateria: 5000 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 18 W
• oprogramowanie: Android 10 z nakładką ColorOS 7
• inne: USB-C, czytnik linii papilarnych na pleckach

Co myślicie o OPPO A53? Chcielibyście by smartfon ten trafił także do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!