Pierwszy telewizor OnePlus z systemem Android TV zaprezentowany

oneplus tv q1 official

Na dzisiejszej konferencji w Indiach, OnePlus zaprezentował nie tylko odświeżoną wersję swojego smartfona, ale także nowego produktu, jakim jest telewizor. To właśnie temu produktowi poświęcono najwięcej czasu. Oto, co należy wiedzieć na temat OnePlus TV.  

OnePlus TV Q1 oraz Q1 Pro oficjalnie

Oba zaprezentowane przez OnePlus modele cechują się 55-calowymi ekranami QLED o rozdzielczości 4K. Producent chwali się, że gama kolorów NTSC sięga w tym przypadku 120%, co jest wynikiem naprawdę bardzo dobrym. Wyświetlacz wspiera również standardy Dolby Vision oraz HDR10+. Na wyposażeniu jest też technologia Dolby Atmos, która pozytywnie ma wpłynąć na jakość dźwięku.

Model Q1 Pro ma 8-głośnikowy soundbar, w którym znajdują się cztery głośniki szerokopasmowe, dwa wysokotonowe oraz dwa niskotonowe, natomiast model Q1 ma wyłącznie cztery głośniki. Warto także wspomnieć, że zestaw w droższym modelu cechuje się mocą 50 watów, co jest raczej rzadko spotykane w telewizorach innych producentów. Oba telewizory mają także w oprogramowaniu opcję, która pozwala dostosować wydobywający się z głośników dźwięk do własnych upodobań.

Co ciekawe, wszystkie kabelki oraz porty chowane są za magnetyczną klapką na tylnym panelu, co sprawia, że telewizor wygląda ładnie zarówno z przodu, jak i z tyłu. Z dostępnych portów warto wymienić: trzy porty HDMI, gniazdo RJ45, dwa porty USB oraz Bluetooth 5.0 i dwuzakresowe Wi-Fi.  Sercem Q1 oraz Q1 Pro jest procesor MediaTek MT5670, wspierany przez 2,5 GB pamięci RAM. Producent nie zapomniał także o pilocie zdalnego sterowania, który zasilany jest przez akumulator litowo-jonowy ładowany przez port USB typu C. 

Zobacz też: OnePlus 7T oficjalnie zaprezentowany. Smartfon posiada wyświetlacz 90 Hz oraz najnowszy procesor Snapdragon 855+

Najnowsze telewizory OnePlus pracują pod kontrolą systemu Android TV w wersji 9.0, który został dodatkowo lekko zmodyfikowany. Dodatkowo można je obsługiwać głosowo za pomocą Asystenta Google, jak i Alexy. Producent gwarantuje także trzy lata aktualizacji systemu. 

Pierwszy telewizor OnePlus z systemem Android TV zaprezentowany

Ceny i dostępność OnePlus TV

Najnowsze telewizory OnePlus trafią do sprzedaży już 28 września na indyjskim rynku, gdzie ich ceny prezentują się następująco: 

  • OnePlus TV Q1 – 69 900 rupii indyjskich, czyli około 3950 zł,
  • OnePlus TV Q1 Pro – 99 900 rupii indyjskich, czyli około 5650 zł.

Jak widzicie tanio nie jest, ale zapewne urządzenia te będą warte swojej ceny. Choć to trzeba będzie ocenić samemu, o ile tylko pojawią się w Europie…

Co myślicie o nowych telewizorach OnePlus? Chcielibyście zobaczyć je w Polsce?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!