Sierpniowe poprawki dla OnePlus 7 już są!

oneplus 7 pro 2

W zeszłym tygodniu najnowsze aktualizacje zabezpieczeń otrzymał OnePlus 7 Pro, będąc nawet szybszym niż Pixele. Teraz tego samego doczekał się OnePlus 7.

Kolejne brawa dla OnePlusa

O pierwszym powodzie gratulacji pisałem tutaj. OnePlus wydał sierpniowe poprawki zabezpieczeń w rekordowym terminie, który, zależnie od strefy czasowej był 31 lipca bądź 1 sierpnia. W ten sposób, OnePlus pobił nawet Pixele, które owe poprawki dostają zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca.

oneplus logo

Przyszedł zatem czas i na zwykły wariant czyli OnePlus 7. Wczoraj urządzenie otrzymało aktualizację OxygenOS w wersji 9.5.8. Numer oznaczenia różni się względem tej z OnePlus 7 Pro (9.5.11), jednak wprowadza te same poprawki i zmiany.

OxygenOS 9.5.8 – co nowego?

Tak jak wersja 9.5.11 dla OnePlus 7 Pro, OxygenOS 9.5.8 wprowadza poprawki związane z automatyczną jasnością, dotykiem widmo w panelu powiadomień podczas połączeń, aktualizację zabezpieczeń systemu Android do tych datowanych na 1 sierpnia 2019, oraz klasyczne “poprawki błędów i optymalizacje”. Podobnie jest też w kwestii dystrybucji nowej wersji. Jedni już ją mają, inni jeszcze będą musieli zaczekać. Dla mniej cierpliwych, jest oczywiście aplikacja Oxygen Updater dostępna w Sklepie Play.

Zobacz także: Google Pixel sam zadzwoni na numer alarmowy

Tak to się powinno robić

Pisałem to wcześniej, ale napiszę raz jeszcze: brawo OnePlus! Oby tak dalej. Kolejny telefon z portfolio producenta doczekał się sierpniowych poprawek zabezpieczeń w ekspresowym tempie. Nadal nie mogę wyjść z podziwu dla OnePlusa i mam nadzieję, że coraz więcej producentów zacznie iść tą drogą. Bądź co bądź, to ważne by urządzenia miały aktualny system. Zwłaszcza, gdy kosztują niemałe pieniądze.

logo androida
źródło: Wikimedia

Do tej pory Android ma naszywkę “fragmentacji”, pod którą kryje się gigantyczna wręcz rozbieżność wersji systemów. Po dziś dzień w codziennym użytku są urządzenia z leciwym KitKatem! Do tego, wiele urządzeń nie ujrzało nowszych wersji, mimo tego, że nie różniły się parametrami zbytnio od pozostałych. Ten problem obecny jest nawet dziś, chociażby przy Xperii XZ Premium i XZ1. Różni je jedynie wielkość i rozdzielczość ekranu oraz rozmiar baterii (wszystko co większe, jest w XZP), jednak z racji pół roku różnicy między premierami, XZ Premium prawdopodobnie nie ma co liczyć na Androida Q. A poprawki zabezpieczeń? No tutaj też bywa wesoło, kiedy lipcowe poprawki dostajemy, na przełomie lipca i sierpnia. Tak czy siak, mam nadzieję, że z czasem się to zmieni. Póki co, OnePlus wiedzie prym w tej kwestii.

Macie OnePlusa 7? Dajcie znać czy pojawił wam się już OxygenOS 9.5.8!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!