Pierwszy telewizor Redmi zostanie zaprezentowany już 29 sierpnia!

Redmi logo

Redmi, od jakiegoś czasu submarka Xiaomi, miała skupiać się przede wszystkim na średniakach i budżetowcach. Teraz już wiemy, że tak nie będzie. Chiński producent zaprezentował nam już naprawdę sporo nowości, a już niedługo do ich grona dołączy telewizor!

Chińscy producenci chcą podbić rynek TV

Chińskie firmy, które jeszcze jakiś czas temu specjalizowały się w produkcji smartfonów coraz śmielej spoglądają na rynek telewizorów. Jakiś czas temu Honor pokazał nam swój Smart Screen, nad podobnym urządzeniem pracuje także Hauwei, a plotki na temat OnePlus TV pojawiają się od dłuższego czasu. Telewizor Redmi jest jednak pewnego rodzaju zaskoczeniem. Oczywiście Xiaomi w swoim portfolio posiada kilka sprzętów tego typu i cieszą się one gigantyczną wręcz popularnością w samym Państwie Środka, ale nie spodziewałem się, że submarka także spróbuje swoich sił w tym segmencie rynku.

Pierwszy telewizor Redmi zostanie zaprezentowany już 29 sierpnia!

Premiera Redmi TV odbędzie się już 29 sierpnia tego roku. Jeśli wierzyć plotkom to telewizor ten otrzyma ekran o przekątnej aż 70 cali. Najprawdopodobniej nie będzie to jednak matryca OLED, a IPS. Redmi znane jest z tworzenia tanich sprzętów, które jednocześnie cechują się rewelacyjnym wręcz stosunkiem ceny do możliwości. I tak ma być i w tym przypadku. Pojawiają się także głosy mówiące, że 29 sierpnia zobaczymy także budżetowy 40-calowy telewizor, ale informacje te nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone.

Zobacz także: Dyrektor submarki Xiaomi zdradza szczegóły specyfikacji Redmi Note 8

Redmi TV ma otrzymać wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz technologii HDR10. Ciężko powiedzieć jak będą wyglądać ceny urządzenia. Przypomnijmy, że Xiaomi Mi TV 4 75 cali w Chinach kosztuje 8999 juanów czyli około 5025 zł. Redmi TV powinno być zatem zdecydowanie tańsze. Ja nadal z niecierpliwością wyczekuje dnia, gdy w końcu telewizory producenta z Państwa Środka pojawią się w europejskiej dystrybucji, a w tym i w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej!

Co myślicie o Redmi TV? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!