Flagowiec z Linuxem PinePhone Pro pokazany na wideo! Działa naprawdę dobrze

Pinephone pro

Czekamy na premierę smartfona PinePhone Pro, który nazywany jest flagowym urządzeniem działającym pod kontrolą Linuxa. Łukasz Ereciński pokazał na filmie jak działa nowy telefon.

PinePhone Pro na filmie. Działa całkiem sprawnie

Łukasz Ereciński, pracownik firmy PINE64, opublikował film, na którym pokazuje działanie najnowszego PinePhone Pro. Ma to być smartfon nazywany flagowcem z prawdziwym Linuxem. W przeciwieństwie do oryginalnego PinePhone‘a, model Pro faktycznie ma nadawać się do codziennej pracy i ma być czymś więcej niż tylko platformą deweloperską.

PinePhone Pro jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, ale już teraz wygląda całkiem dobrze. Wydajność możemy porównać do nowoczesnego smartfona z Androida ze średniej półki cenowej. Możecie to sami sprawdzić na poniższym wideo.

Dla przypomnienia, PinePhone Pro bazuje na układzie Rockchip RK399S współpracującym z 4 GB pamięci RAM LPDDR4. Do tego też mamy 128 GB pamięci wbudowanej eMMC na pliki użytkownika oraz slot na kartę pamięci. Zdjęcia zrobimy aparatem głównym 13 MP, a selfie kamerką 5 MP. Nie zabraknie Bluetooth, złącza słuchawkowego oraz obsługi sieci LTE.

PinePhone Pro
Jak możemy zauważyć, PinePhone Pro jest już w Polsce! (fot. PINE64)

Cena PinePhone Pro w przedsprzedaży wynosi 399 USD, czyli około 1630 złotych.

Źródło: PINE64, XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!