Pixel 4 oraz Pixel 4 XL wycofywane ze sprzedaży. Czas na następcę?

Pixel 4 oraz Pixel 4 XL wycofywane ze sprzedaży. Czas na następcę?

Mam wrażenie, że tańsze Pixele są czymś, czym Google może się pochwalić, a te droższe cieszą się zdecydowanie mniejsza popularnością. Flagowe smartfony amerykańskiego producenta zostały zaprezentowane światu w październiku zeszłego roku i już teraz wycofywane są ze sprzedaży. Jaki jest powód takiej decyzji?

Google nie będzie już produkować Pixela 4 i Pixela 4 XL

Smartfonów z serii Pixel nie można nazwać złymi urządzeniami. Niemniej jednak na wielu rynkach to nadal sprzęty dość niszowe, z których chcą korzystać jedynie fani czystego Androida i braku jakichkolwiek dodatków samego producenta. Teraz rzecznik Google poinformował świat, że w większości sklepów będących oficjalnymi dystrybutorami zapas Pixela 4 oraz Pixela 4 XL się skończył. Co więcej amerykański gigant nie ma zamiaru nadal produkować tych urządzeń, a to oznacza, że zakup będzie możliwy tylko tam, gdzie pozostały jakieś sztuki w magazynie.

Pixel 4 oraz Pixel 4 XL wycofywane ze sprzedaży. Czas na następcę?
Zapowiedź Pixela 5 już pojawiła się w sieci

Zakończenie sprzedaży po 11 miesiącach tak naprawdę nie może nas dziwić. Wielu producentów wycofuje swoje smartfony z rynku jeszcze szybciej, a doskonałym przykładem może być Xiaomi. Wszystko po to, aby zrobić miejsce na nadchodzące nowości. Według wcześniejszych plotek Pixel 5 ma zadebiutować już na początku października tego roku. Niestety, ale nazwanie tego sprzętu flagowcem nie będzie możliwe. Smartfon ten będzie działać bowiem najprawdopodobniej pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 765G.

Zobacz także: Google Pixel 4a 5G oraz Pixel 5 mogą trafić do przedsprzedaży 8 października

Co sprawiło, że Google postanowiło odejść od flagowych procesorów na rzecz tych ze średniej półki? Bardzo możliwe, że amerykański producent stwierdził, że jednostki te oferują wystarczającą wydajność, a jednocześnie dzięki temu możliwe będzie znaczące obniżenie ceny samych urządzeń. Tańsze Pixele okazały się strzałem w dziesiątkę, a zapewne Google chce także powtórzyć ten sukces w przypadku Pixela 5. Jeśli zatem zastanawialiście się nad zakupem Pixela 4 lub Pixela 4 XL to radzę się śpieszyć, ponieważ już niedługo smartfony te mogą zniknąć ze wszystkich sklepów.

Na zdjęciu głównym znajduje się Google Pixel 4.

Co myślicie o smartfonach Google? A może korzystacie z Pixela 4 lub Pixela 4 XL? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!