Pixel 6: Google naprawia kiepski czytnik linii papilarnych. Wydano aktualizację

Google Pixel 6 Pro Promo Frame
(fot. Google)

Seria Pixel 6 okazała się nie być bez skaz, a jedną z większych wad jest powolny czytnik linii papilarnych w ekranie. Jak się okazuje, Google zamierza ten element naprawić.

Google Pixel 6 będzie miał szybszy czytnik linii papilarnych

Użytkownicy Pixela 6 często skarżyli się na powolne działanie czytnika linii papilarnych. Problem nakreśliło samo Google tłumacząc się, że to “wina” specjalnych algorytmów zabezpieczających. Co ciekawe, inni producenci oferują bardzo szybkie czytniki linii papilarnych w ekranie – chociażby OnePlus. Na szczęście gigant postanowił wydać łatkę naprawiającą tę wadę.

Google wydało aktualizację listopadową oznaczoną jako SD1A.210817.037. Gigant jeszcze nie opublikował listy zmian, ale pierwsi użytkownicy nowego oprogramowania zauważają ważną zmianę. Czytnik linii papilarnych działa znacznie szybciej. Muszę jednak dodać, że niektórzy mówią, że poprawy nie widzą bądź jest ona niewielka.

Google Pixel 6 Pro blue theme
(fot. Google)

Łatki wydawane w środku miesiąca przez Google to rzadkość. Widocznie gigant musiał mieć realny powód, aby to zrobić. Jeśli czytnik faktycznie działa lepiej to tym samym Google pozbywa się jednej z większych wad Pixela 6.

Obrazy nowej wersji systemu są już dostępne do pobrania. Do wyboru jest zarówno odsłona “czysta”, jak i Verizon. Możecie również poczekać na stosowną aktualizację OTA.

Źródło: Android Authority

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!