Nowa aktualizacja Pixela doda więcej powiadomień na ekran blokady

Google Pixel 6 Kinda Coral Render
Google Pixel 6 w kolorze Kinda Coral

Jedna z najczęściej używanych, a zarazem najmniej docenianych funkcji każdego smartfona jest jego ekran blokady. Google planuje dodać nowe informacje na tym ekranie dla ich telefonów Pixel.

At a Glance

At a Glance to widżet, który stał się jednym z popisowych numerów w telefonach Pixel. Dzięki niemu użytkownicy mogą zobaczyć na ekranie blokady wszystkie najważniejsze informacje, jak godzina, data, nieodebrane połączenia. To, co się tam pojawi, można bez problemu zmieniać i dostosowywać według własnego uznania i potrzeb w danej chwili. Widżet działa już jakiś czas i większość osób jest z niego bardzo zadowolona, ale chyba nie Google, przynajmniej nie do końca. Najnowsza aktualizacja dla telefonów Pixel wprowadzi bowiem ulepszenie widżetu At a Glance, dając możliwość wyświetlanie jeszcze większej ilości informacji.

Nowa aktualizacja Pixela doda więcej powiadomień na ekran blokady

Nowe powiadomienia

Jedna z ciekawszych funkcji, chociaż mało używanych w naszym kraju, jest połączenie telefonu z tzw. Nest Doorbell, czyli kamerą, którą umieszcza się przy drzwiach frontowych. Nowa aktualizacja wyświetli na ekranie blokady wideo, pokazujące, kto znajduje się przed wspomnianymi drzwiami i użytkownik nie będzie musiał odblokowywać ekranu, aby się tego dowiedzieć. Fajne, ale znajdzie zastosowanie głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie takie kamery są super popularne. Dla nas bardziej przydatna będzie funkcja ostrzegająca przed włączonym światłem latarki. Wiele osób o tym zapomina, wkłada telefon do kieszeni i po krótkim czasie bateria pada. Google zapowiedziało także, że w przyszłości pojawi się również informacja o zanieczyszczeniu powietrza.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!