PKO BP rezygnuje z aplikacji na… Windows Phone! Bank dosyć długo czekał

windows phone

Windows Phone już od jakiegoś czasu istnieje tylko w historii urządzeń mobilnych. Jak się jednak okazuje, pewien bank w Polsce nadal go wspierał i przestanie to robić dopiero teraz – w 2021 roku.

PKO BP zakończy wsparcie dla Windows Phone już dopiero 15 grudnia 2021 roku

System mobilny Microsoftu Windows Phone/Windows Mobile 10 oficjalnie umarł pod koniec 2019 roku, jednak już dużo wcześniej było wiadome, że to platforma bez przyszłości. Wiele aplikacji albo nie powstało, albo prawie nie dostawało aktualizacji. Mnóstwo polskich usług również wycofało się z tego systemu, choć nieco wcześniej Windows zyskał całkiem sporo grono odbiorców w Polsce.

Pomimo tego, że wiele polskich banków wycofało się z mobilnego Windowsa już dosyć dawno, tak PKO BP dalej pozwalał na korzystanie ze swojej aplikacji. To się jednak skończy już 15 grudnia 2021 roku. Bank oficjalnie potwierdził, że zablokuje aplikację przygotowaną na Windows Phone. Tłumaczy się on względami bezpieczeństwa – wszak system ten nie otrzymuje żadnych aktualizacji.

PKO BP w zasadzie zostawał jednym z ostatnich banków, który wierzył w Windows Phone. Jeszcze w 2017 roku aplikacja mobilna dostała sporą aktualizację, co przyczyniło się do wzrostu jej popularności. Już wtedy jednak zdawano sobie sprawę z tego, że system Microsoftu nie ma większej przyszłości.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!