Zbliżeniowy BLIK już dostępny w PKO BP!

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Zbliżeniowy BLIK to jedno z największych zaskoczeń polskiego świata bankowości w tym roku. Usługa właśnie została udostępniona klientom PKO BP.

Klienci PKO BP zapłacą BLIKIEM zbliżeniowo

Do tej pory ze zbliżeniowego BLIKA korzystać mogli tylko wybrani klienci Banku MIllennium. Teraz jednak się to zmienia, bowiem dostęp do funkcji stopniowo dostają klienci PKO BP. Warto jednak dodać, że PKO już dawno zapowiedziało chęć wprowadzenia zbliżeniowego BLIKA.

Docelowo ze zbliżeniowego BLIKA skorzystać będzie mogła każda osoba z rachunkiem w PKO BP i Inteligo, która posiada smartfon z Androidem i NFC. Niestety, póki co, funkcja nie będzie dostępna na iPhone’ach. Usługa działa podobnie jak Google Pay czy własne HCE w PKO BP. Jest jednak pewna różnica.

W przeciwieństwie do własnego HCE, zbliżeniowy BLIK nie wymaga aktywnego połączenia z internetem do płatności. Jest to ważna różnica, która ma znaczenie w sklepach, w których ciężko o zasięg z telefonią komórkową – sam znam wiele takich miejsc. Pomijając ten element, aby zapłacić, należy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. Wartym zaznaczenia jest fakt, że tutaj płacimy kartą płatniczą, a nie BLIKIEM, co trzeba powiedzieć kasjerowi.

BLIK zbliżeniowy to nowoczesne, wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Jest to początek nowej cyfrowej rewolucji na rynku, bo do zamkniętego dotychczas świata płatności zbliżeniowych wchodzi nowy gracz – BLIK. PKO Bank Polski konsekwentnie rozbudowuje swoją cyfrową ofertę i dba o to, by klienci mogli korzystać z najnowocześniejszych funkcji, usług i możliwości. Prosta obsługa, popularność BLIKA i szeroka sieć akceptacji płatności zbliżeniowych w kraju i na świecie – to sprawi, że płacenie za pomocą telefonu będzie coraz bardziej powszechne

powiedział  Jan Emeryk Rościszewski, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Zbliżeniowy BLIK powinien zostać obsłużony przez niemalże każdy terminal w Polsce i na świecie. Jeśli zauważysz, że dany sklep obsługuje płatności Mastercard, to masz pewność możliwości zapłaty. Co ważne, płacąc w obcej walucie nie ponosimy kosztów prowizji za przewalutowanie. W przeciwieństwie do Google Pay, zbliżeniowy BLIK pozwala płacić bez wydawania karty płatniczej. Oczywiście usługa jest darmowa.

Póki co, u siebie nie zauważam możliwości uruchomienia zbliżeniowego BLIKA. Będę jednak regularnie sprawdzał, bowiem jestem niezwykle ciekawy tej funkcji.

Źródło: PKO BP

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!