Planowanie pobierania w Google Chrome na Androida? Amerykański producent testuje nowe rozwiązanie!

google chrome

Google nieustanie wprowadza nowości do swojej przeglądarki i to zarówno w wersji na system Windows jak i w tej stworzonej z myślą o urządzeniach z systemem z zielonym robocikiem. Tym razem nowa funkcja pojawiła sie w Chrome Canary czyli testowej wersji aplikacji stworzonej przede wszystkim dla programistów.

Zaplanuj pobieranie w Google Chrome!

Posiadasz smartfon z Androidem i chcesz zaplanować pobieranie pliku na konkretny dzień oraz godzinę? Już niedługo rozwiązanie to pojawi się bezpośrednio w aplikacji Chrome. Już teraz tak naprawdę pierwsi użytkownicy mogą przetestować nowość w Chrome Canary, ale musimy pamiętać o tym, że testowa wersja przeglądarki nie jest wersją stabilną. Tym samym mogą pojawiać się tam błędy czy niedociągnięcia i jeśli oczekujecie pełnej stabilności to radzę najzwyczajniej w świecie wstrzymać się w odrobinę cierpliwości.

Jak działa planowanie pobierania w Google Chrome? Niezwykle prosto. W ustawieniach przeglądarki możemy wybrać czy chcemy, aby pliki pobierały się natomiast, dopiero wtedy, gdy połączymy się z siecią Wi-Fi czy też sami chcemy zdecydować o konkretnej dacie oraz godzinie pobierania. I chociaż na początku rozwiązanie to może wydawać się zbędne po chwili zastanowienia możemy dojść do wniosku, że będzie ono wykorzystywane przez sporo użytkowników.

Zobacz także: Dalszy rozwój Chrome OS: powstanie Chromebook z dwoma ekranami

Nie we wszystkich krajach mamy dostęp do bardzo dużych pakietów danych mobilnych. Niejednokrotnie zdarzyło mi się pobierać spore paczki plików i w momencie, gdy przykładowo znajdziemy się za granicą możemy jednym pobieraniem zużyć cały miesięczny pakiet danych. Tym samym wystarczy ustawić czas lub opcję pobierania jedynie wtedy, gdy będziemy mieć dostęp do sieci Wi-Fi i tak naprawdę jakikolwiek problem znika. Z racji tego, że nowe rozwiązanie już teraz pojawiło się w Chrome Canary możemy oczekiwać, że niedługo pojawi się także w stabilnej wersji przeglądarki Google.

Co myślicie o możliwości planowania pobierania w Google Chrome? Czekacie na wprowadzenie tego rozwiązania do stabilnej wersji przeglądarki? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!