Platforma Pebble odradza się jako… instancja Mastodona

Pebble.social
Pebble.social

Fediverse, na czele z Mastodonem, wyrasta na faktyczną alternatywę dla Twittera/X, co niejako potwierdza portal, który został właśnie stworzony jako taka alternatywa. Pebble odradza się jako instancja Mastodona.

Pebble to teraz Mastodon

Pebble to startup, którego celem było zaoferowanie realnej alternatywy dla Twittera. Interfejs i działanie aplikacji do bólu przypominało pierwowzór. Firma miesiąc temu zapowiedziała zamknięcie platformy. I co ciekawe, mimo tego, ze twórcy unikali jakiejkolwiek integracji z fediwersum, tak teraz przywrócili portal jako instancję Mastodona.

Redakcja TechCrunch potwierdziła, że instancja Pebble została przygotowana przez CEO Gabor Cselle jako pewnego rodzaju eksperyment. Co ciekawe, członkowie moderacją serwera zajmuje się community.

Widocznie eksperyment wygląda dobrze. Jak sam CEO powiedział, otworzono instancję na prośbę fanów Pebble. Chwilę po otwarciu pojawił się pewien użytkownik, który poinformował, że przygotował specjalny motyw dla Mastodona, który naśladuje Pebble. Wysłał także link do kodu w repozytorium Github. Po chwili twórcy Pebble zaadaptowali ten motyw dla własnej instancji Mastodona.

pebble.social
pebble.social

Pebble.social dodało kilkuset nowych użytkowników do świata sfederowanych portali społecznościowych. Jest to też ciekawy pokaz tego, że Mastodon z Fediverse mogą tworzyć realną alternatywę dla komercyjnych social media.

Źródło: TechCrunch

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!