W Poznaniu będzie można kupić bilet w pojazdach MPK płacąc kartą płatniczą

tramwaj poznań
© A.Savin, WikiCommons

Blisko rok temu informowaliśmy Was, że Poznański Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił konkurs na wybór operatora nowego systemu płatności. Wszystko po to, by pasażerowie poznańskiej komunikacji publicznej mieli możliwość kupowania biletów za pomocą kart płatniczych w terminalach zainstalowanych w pojazdach.

Płatność kartą za bilet w komunikacji miejskiej w Poznaniu

Jakiś czas temu w niektórych tramwajach pojawiły się tabliczki przypominające kasowniki. Na atrapach znajduje się informacja, że w danym miejscu pojawią się terminale do zakupu biletów jednorazowych kartą płatniczą.

zt,

Wprowadzenie nowej możliwości dokonywania opłaty za przejazd jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. Zależy nam, żeby pasażerowie, chcący korzystać z biletów jednorazowych, mogli kupować je w każdym pojeździe przy użyciu karty płatniczej lub telefonu

mówił w grudniu 2021 Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jak podaje źródło, wdrożenie systemu płatności mobilnych planowane jest do końca sierpnia tego roku. Zgodnie z założeniami, w nowych kasoterminalach pasażerowie, którzy nie posiadają biletu okresowego lub karty PEKA, będą mogli zakupić bilet czasowy i opłacić go zbliżeniowo poprzez NFC. Podobne rozwiązanie działa już w wielu miastach, a ich listę przeczytacie >>tutaj<<. Kiedy nowe “mobilne biletomaty” pojawią się w komunikacji publicznej w Poznaniu, z pewnością Was poinformujemy.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!