Play Store otrzymał aktualizację dla urządzeń innych niż smartfony

logo sklep play

Google chce, aby wszystkie urządzenia mobilne, takie jak tablety, zegarki czy telewizory, mogły lepiej korzystać z Play Store.

Dla wszystkich urządzeń z Androidem

Urządzenia korzystające z dostępu do internetu są coraz chętniej montowane nawet w samochodach. Dla osób, które używają nich na co dzień, oczywiste jest, że potrzebują dedykowanych aplikacji, jak nawigacja. Znacznie ułatwi to korzystanie z nich, ale problemem przez długi czas był przestarzały Play Store. Google nie chciało, albo im nie zależało na tej grupie urządzeń mobilnych, ale w końcu się to zmienia. Nowa aktualizacja będzie dotyczyć praktycznie wszystkich urządzeń korzystających z Androida i będzie składać się z aż trzech komponentów.

Trzy części

Pierwszą ze wspomnianych części składowych aktualizacji będzie zupełnie nowe pole wyszukiwania. Ma ono być przystosowane do rodzaju urządzenia, z którego korzystamy. Druga część to sekcja dla urządzeń mobilnych niebędących smartfonami. Trzecia natomiast będzie funkcją instalowania aplikacji na urządzeniach za pomocą smartfonu. Aktualizacja zbiegła się z czasem z nadchodzącym smartwatchem Pixel i nowej linii tabletów na rok 2023. Wygląda zatem na to, że Google chce dobrze przygotować środowisko dla tych urządzeń.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!