Play Store wprowadza ograniczenia dotyczące komentarzy i ocen dla aplikacji

logo sklep play

Google chce ograniczyć podejrzana działalność na Play Store, dlatego zmienia to, w jaki sposób publikowane będą komentarze.

Koniec botów i spamu

Google stwierdziło, że chce dać sobie więcej czasu na weryfikacje wszystkich komentarzy i ocen pojawiających się w Play Store. Co jednak dokładnie znaczy to oświadczenie i czym jest podejrzane zachowanie według Google? Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na rosnące zagrożenie ze strony zwykłych internetowych trolli i farm botów, którzy na wielu platformach zasypują dane produkty niskimi ocenami, spamem i negatywnymi komentarzami. W przypadku realnego działania ludzi można to opanować, ale z botami jest to o wiele trudniejsze. Czarny PR staje się coraz popularniejszą formą walki o utrzymanie się na rynku, a Google się to nie podoba i chce ten proceder ukrócić.

Play Store wprowadza ograniczenia dotyczące komentarzy i ocen dla aplikacji
Źródło: Google

Czyściec

W tym celu od teraz każdy komentarz i ocena, którą będziemy chcieli dodać na Play Store, trafi na 24 godziny do swoistego czyśćca, gdzie zostanie sprawdzona przez Google. Gigant technologiczny oczywiście milczy na temat tego, w jaki sposób będzie to ocenianie, ale raczej na pewno zajmie się tym algorytm. Ważne jest jednak to, że w trakcie tej dobowej pauzy przed publikacją, deweloperzy będą mogli nadal wchodzić w interakcję z osobami zamieszczające te komentarze, ale nie publicznie. Google kładzie duży nacisk na to, aby „czyściec” był postrzegany bardziej, jako unikatowa szansa do poprawienia błędów w aplikacji, bez zbędnego negatywnego zachowania w komentarzach. Dobrze jednak, że przy okazji stanie się to batem na boty i trolle, których wszyscy mają dosyć.

Źródło: xda-developer.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!