Sony zaprezentowało nowy pad do PlayStation 5 – Dual Sense Edge

Dual Sense Edge - PlayStation 5

Użytkownicy PlayStation 5 mają powody do radości. Sony zapowiedziało zupełnie nowy kontroler, który zaprojektowany został z myślą o bardziej komfortowym zarządzaniem funkcjami przycisków.

Nowe funkcje

Dual Sense Edge jest długo wyczekiwanym udoskonaleniem obecnych padów, które powoli stawały się przestarzałym sprzętem, szczególnie w zestawieniu z możliwościami PlayStation 5. Wizualnie nie zmieni się zbyt wiele, ponieważ nowy design wprowadza jedynie zmianę koloru przycisków i panelu znajdującego się przy gałkach. Istotne jest jednak to, co nowy kontroler zaoferuje użytkownikom. Największą zmianą jest możliwość szybkiego wyłączania oraz zmiany funkcji konkretnych przycisków, czego brakowało i to bardzo w dotychczasowych padach. Sony skupiło się na przyciskach właśnie i dlatego w Dual Sense Edge pojawi się także możliwość regulacji czułości gałek i triggerów. W praktyce oznacza to, że gracz uzyska lepsze wyniki na polu reakcji po ich naciśnięciu. Mówimy o milisekundach, które mogą mieć jednak duże znaczenie w czasie prowadzenia rozgrywki online.

Wymienne nakładki

Nowością jest przycisk Fn, którego zadaniem będzie zapewnienie szybkiego dostępu do zapisanych profili ustawień. Dual Sense Edge będzie wyposażony w zestaw czterech wymiennych nakładek na przyciski analogowe. Niestety, ale manetki będzie trzeba dokupić w osobnym zestawie. Nowe pady będą rozwinięciem poprzednich, czyli Dual Sense, co oznacza, że będą nie tylko posiadać ich funkcje, ale także zapewnią działanie z całym systemem PlayStation 5. Cena nowych kontrolerów wciąż nie jest znana, tak samo, jak ewentualna data premiery. Sony zapewnia jednak, że informacje pojawią się jeszcze w tym roku.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!