Sony wyłączyło możliwość przedłużenia subskrypcji dla PlayStation Plus i Now

playstation plus logo

Ostatnie tygodnie obfitowały w wiele interesujących informacji na temat przygotowywanych przez Sony zmianach w subskrypcjach. Tuż przed ich pojawieniem się firma zablokowała możliwość przedłużania ich w obecnych planach.

Nowe ceny

Nowy cennik oficjalnie wystartuje w czerwcu i dlatego zarówno Sony, jak i subskrybenci zaczynają się do tego momentu solidnie przygotowywać. Znamy już wysokość miesięcznych opłat, które zastąpią te obecne i dla wielu osób nie jest to dobra wiadomość, ponieważ będą trochę wyższe.

PlayStation Plus Essential – 8.99 euro miesięcznie, 24.99 euro kwartalnie i 59.99 euro rocznie.

PlayStation Plus Extra – 13,99 euro miesięcznie, 39,99 euro kwartalnie i 99,99 euro rocznie.

PlayStation Plus Premium – 16,99 euro miesięcznie, 49,99 euro kwartalnie i 119,99 euro rocznie.

Luka w systemie

Nic więc dziwnego, że niektórzy użytkownicy postanowili wykorzystać lukę w systemie i zaopatrzyć się „na zapas” w karty prepaidowe do usług PlayStation. Będą one nadal działać po pojawieniu się nowych abonamentów, z tą różnicą, że z nową ceną. Dlatego wykupienie tych ze starą dawał nadzieję, że przez długi czas będzie można cieszyć się mniejszymi wydatkami. Sony dostrzegło swój błąd i wyłączyło tymczasowo możliwość aktywowania kart, zastrzegając, że nadal będzie można ich użyć, ale po premierze nowych planów abonenckich. W międzyczasie trwają prace nad konwersją tych kart w taki sposób, aby firma na tym nie straciła. Poniżej możecie zapoznać się z dokładnymi przeliczeniami.

Źródło: wccftech.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!