Sony przygotowuje własną usługę Game Pass, ale praktycznie nic o niej nie mówi

playstation plus

Subskrypcje to w dzisiejszym wirtualnym świecie codzienność, dlatego coraz więcej firm decyduje się na tego typu usługi. Sony ewidentnie pozazdrościło konkurencji i już ma w planach wypuszczenie własnego Game Passa.

Konkurencja dla Xboxa?

Pogłoski o tym, że na rynku ma pojawić się niedługo Game Pass od Sony krążą już od dłuższego czasu. Wszyscy spodziewali się, że będzie to mix łączący najlepsze cechy i funkcje z PlayStation Plus i PlayStation Now, ale Sony stworzyło coś zupełnie nowego – Spartacusa, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy w grudniu 2021, a o czym już wtedy informowaliśmy TUTAJ. Pod enigmatyczną nazwą kryje się Game Pass, który ma rzucić wyzwanie głównie w stronę Xboxa. Według informacji Spartacus ma zadebiutować już w przyszłym tygodniu i będzie zawierać większość najpopularniejszych gier wydawanych przez Sony, z tą małą różnicą, że nie znajdziemy tam nowego God of War: Ragnarok.

playstation plus logo

Mało informacji

Spartacus ma mieć trzy rodzaje subskrypcji możliwej do wykupienia. Każda z nich będzie się od siebie różnić cena oraz dostępnością gier. Najtańsza wersja ma przypominać PlayStation Plus, kolejna natomiast ma zawierać gry dostępne na PS4, a ostatnia te z PS5. Nie znamy, póki co dokładnych kwot subskrypcji Spartacusa, ale nie powinny one przekraczać obecnych kwot za dostęp do PlayStation Plus. Sony nie ujawniło również, w jaki sposób podejdzie do problemu ewentualnej migracji kont, jeśli użytkownik korzystający do tej pory ze wspomnianego PlayStation Plus postanowi przejść do Spartacusa.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!