Playstation Vita jednak żyje! Sony wypuściło update do wersji 3.71

Playstation Vita jednak żyje! Sony wypuściło update do wersji 3.71
PS Vita (fot. The Verge)

Playstation Vita czyli drugi i ostatni handheld od Sony jest już konsolą “martwą”, bowiem producent ani jej nie produkuje, ani tym bardziej o niej nie pamięta. Japończycy jednak nie mogą pogodzić się z tym, że użytkownicy wykorzystują luki w zabezpieczeniach aby instalować nielegalne oprogramowanie. Z tego też powodu Sony wydało aktualizację do wersji 3.71.

Playstation Vita z systemem w wersji 3.71

Nowa aktualizacja została wydana właśnie ze względu na piratów. Sony nie chce sobie pozwolić na to, że użytkownicy wykorzystują luki w zabezpieczniach aby instalować nieautoryzowane oprogramowanie. Wersja 3.71 ma walczyć z wadą nazwaną “Trinity”, dzięki której gracze mogli uruchamiać instalowane samodzielnie gry.

O Playstation Vita przeczytasz również tutaj: Playstation Portable (PSP) w 2019 roku – czy warto się zainteresować?

Oficjalnie mówi się o tym, że ta luka w zabezpieczeniach pozwala hakerom na zawirusowanie konsoli. Gracze jednak twierdzą, że hakerom nie zależy na włamywaniu się do tak już starego urządzenia, a jedyny cel aktualizacji do 3.71 jest walka z piractwem. Dlatego też część graczy rezygnuje z instalowania najnowszej aktualizacji aby dalej grać w spiracone gry. Gracze tym bardziej są zdenerwowani, bowiem Sony od dawna nie interesuje się ich drugim handheldem, a nawet od jakiegoś czasu subskrybenci usługi PS Plus nie dostają comiesięcznych darmowych gier.

Vita Firmware 3.71 Release from vitahacks

Jeśli więc masz Sony Playstation Vita i grasz tylko w gry, które kupiłeś, to aktualizacja do wersji 3.71 nie ma większego dla Ciebie znaczenia. Jeśli jednak swoją konsolę przerobiłeś to póki co nie powinieneś wykonywać tego update’u. 

Macie tę konsolę? Czy uważacie Sony Playstation Vita za udany zakup? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!