Playstation Portable (PSP) w 2019 roku – czy warto się zainteresować?

Konsola PSP
Konsola PSP

Playstation Portable, czyli sławne PSP, to dosyć stara konsola przenośna. Pomimo wieku, cieszy się ona całkiem sporą rozpoznawalnością i popularnością. Czy warto więc, pod koniec drugiej dekady XXI wieku, w ogóle myśleć o zakupie tego sprzętu?

PSP, pomimo swojego wieku, nadal jest fajną konsolą

Kilka dni temu na łamach portalu ROOTBLOG pojawił się mój felieton dotyczący PSP. Pokrótce opisałem tam historię sprzętu oraz to, jak się on prezentuje w 2019 roku. Celowo jednak nie umieściłem tam podsumowania, gdzie napisałbym czy warto kupić tę konsolę, czy nie. Dlaczego? Czekałem na Wasze reakcje. I przyznam szczerze, że były one o wiele bardziej pozytywne niż się spodziewałem.

Niemalże każdy komentujący zaznaczył to, że bardzo miło wspomina tę konsolę. Ba! Wiele osób nadal ją ma i chętnie na niej gra. W pamięci zapadł mi komentarz, w którym użytkownik napisał, że około rok temu dostał tę konsolę jako prezent.

https://www.facebook.com/rootblogpl/posts/1893136584121316?__tn__=-R

Czy warto kupić PSP w 2019 roku?

No oczywiście, że tak! Aktualnie dobry zestaw PSP (mówię o wersji 30XX), można kupić nawet za około 150 złotych. Oczywiście im jesteśmy w stanie lepiej poszukać i wydać nieco więcej pieniędzy, to możemy dostać o wiele lepszy zestaw – na przykład ogromną bibliotekę gier, pokrowce i przede wszystkim samą konsolę w bardzo dobrym stanie. Tak jak pisałem w głównym wpisie, warto szukać ofert na tematycznych grupach na Facebooku.

Warto sprawdzić: Enso OS to piękny, a zarazem niezwykle lekki i szybki Linux

Przewaga PSP nad smartfonami jest prosta! Przede wszystkim mamy tutaj wygodne przyciski, które znacznie ułatwiają rozgrywkę, a same gry działają na tej konsoli naprawdę sprawnie. Poza tym, grając na PSP nie marnujemy baterii swojego smartfona.

PS Vita

Pozostaje tylko jeszcze jedna kwestia. Nie wiem czy wiecie, ale kilka lat później Sony znowu spróbowało swoich sił w kategorii konsol przenośnych i wydało PS Vita – naprawdę świetną konsolę, która została zapomniana przez samego producenta.

Dlaczego wspominam o PS Vita? Otóż konsola ta jest w każdym calu lepsza od swojego poprzednika – dodatkowa, wygodniejsza gałka, świetny OLEDowy ekran dotykowy i inne cechy sprawiają, że sprzęt ten jest po prostu dużo lepszy i przede wszystkim nowocześniejszy.

Playstation Portable (PSP) w 2019 roku - czy warto się zainteresować?
PS Vita (fot. The Verge)

Zalety te jednak nie mają ogromnego wpływu na cenę i PS Vita jesteśmy w stanie kupić w kwocie nieprzekraczającej 350 złotych, czyli niewiele większej niż PSP. PS Vita, oprócz swojej, niezbyt bogatej biblioteki gier, ma dostęp do gier z PSP, jak i może emulować inne konsole. To sprawia, że urządzenie to staje się o wiele ciekawszym i lepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś szuka taniej konsoli przenośnej.

Warto przeczytać: Nowy handheld na horyzoncie! Powitajcie Nintendo Switch Lite

Więc co lepiej wybrać? PSP czy PS Vita? To zależy czy jesteście w stanie dołożyć te kilkadziesiąt złotych więcej do nowszego sprzętu. Jeśli tak, to według mnie lepiej zainteresować się Vitą.

A co Wy byście wybrali? PS Vita czy jednak PSP? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!