Pływające powiadomienia są już testowane w Androidzie 10

wiadomości google

Dymki znane nam z Messengera są bardzo wygodne i większość osób przywykła do korzystania z nich podczas rozmowy przez komunikator należący do Facebooka. A co powiecie na tę funkcję w innych aplikacjach? To może być niedługo możliwe.

API Bubbles otwiera nowe możlwości

Już w kwietniu Google w aktualizacji dla smartfonów Google Pixel dodało opcję “bąbelkowych” powiadomień. Funkcję tę znamy już z Messengera, ale nie jest to rozwiązanie w oparciu o nowy system powiadomień, a nakładkę na aplikacje. Nowe powiadomienia nie są jeszcze dostępne w stabilnej wersji Androida 10, a dopiero w fazie rozwoju. Możliwe jest ręczne uruchomienie API Bubbles w opcjach programisty. Google zachęca natomiast programistów do testowania i implementowania interfejsu w swoich aplikacjach, aby były one gotowe, kiedy ta opcja pojawi się oficjalnie.

Warto przeczytać: Android 10 Go już jest. Tak właśnie wygląda system dla budżetowych telefonów

API Bubbles jest obecnie testowane przez Google w aplikacji Wiadomości, czyli tej służącej do wysyłania SMS-ów. Na powyższych zrzutach ekranu wykonanych przez redakcję XDA-Developers możecie zobaczyć jak ta funkcja się sprawuje. Bąbelki powiadomień pojawiają się na krawędzi wyświetlacza ze zdjęciem kontaktu, ikoną aplikacji i podglądem wiadomości.

Zobacz też: skROOT: Mi Note 10 Pro trafia do Polski, Pixel 4 ląduje na 5. miejscu w rankingu audio DxOMark

Z niecierpliwością czekam aż bąbelkowe powiadomienia, czyli API Bubbles zostanie przez Google dopracowane i wdrożone. Mam nadzieję, że nastąpi to już w Androidzie 11. Jestem też ciekaw tego, którzy producenci aplikacji służących do komunikacji pokuszą się o szybkie dodanie tej funkcji do swoich aplikacji – WhatsApp, Telegram, Signal?

Co sądzicie o powiadomieniach w dymkach? Uważacie, że jest to wygodna opcja? Zapraszamy do komentowania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!