POCO C40 nie będzie mieć ani Snapdragona, ani MediaTeka. Premiera niedługo

POCO X3 NFC
POCO X3 NFC

Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Xiaomi pracuje nad smartfonem POCO C40, który ma mieć procesor JLQ. Właśnie poznaliśmy datę premiery tego telefonu.

POCO C40 z układem JLQ jeszcze w czerwcu!

O tym, że ma powstać smartfon Xiaomi z układem innym niż Qualcomm Snapdragon czy MediaTek, to wiedzieliśmy od dawna. Pod znakiem zapytania jednak stała data premiery tego produktu. Teraz jednak nie jest to tajemnicą, bowiem smartfon ma zadebiutować już 16 czerwca.

POCO C40
(fot. POCO)

Dokładnie mowa tu o układzie JLQ JR510. Nawet w narzędziu MiFLash pojawiła się nowa zakładka w kategorii chipJQL. Warto zaznaczyć, że ciekawego tematu podjął się Kuba Wojciechowski na Twitterze. Zgodnie z informacjami, odniesienia do układu o nazwie kodowej qtang2 znajdziemy w publicznie udostępnionych przez Qualcomma kodach źródłowych. Można więc podejrzewać, że JLQ JR510 w jakimś stopniu powstał przy współpracy z Qualcommem. Jednak dodatkowa zakładka w w MiFlash jasno wskazuje na to, że będzie do odmienny chipset niż to, co oferuje Qualcomm.

MiFlash JLQ
(fot. MIUI Polska)

JLQ JR510 podobno ma być ośmiordzeniowym procesorem zbudowanym z czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 1,5 GHz oraz czterech o taktowaniu 2 GHz. Układ graficzny to natomiast Mali G52. POCO C40 ma dodatkowo zaoferować ogromną baterię 6000 mAh i prawdopodobnie będzie działać na odchudzonej wersji nakładki MIUI, czyli na MIUI Go. Możliwym jest, że POCO C40 pojawi się w dwóch wariantach (C40 i C40+).

Źródło: MIUI Polska, POCO

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!