POCO Launcher zacznie wyświetlać plakietki powiadomień na ikonach

poco launcher 2

Pocophone F1 został wyjątkowo ciepło przyjęty przez rynek mobilny. Wraz z premierą tego urządzenia zadebiutowała nakładka MIUI for POCO, która niedługo później trafiła także na inne urządzenia z Androidem jako POCO Launcher. Teraz pojawiła się aktualizacja przynosząca coś na co większość użytkowników czekała!

Liczba powiadomień na ikonach aplikacji w końcu stanie się faktem

Oczywiście funkcja ta dostępna jest w wielu nakładkach różnych producentów i tak naprawdę nie jest niczym nowym ani rewolucyjnym. Jednak POCO Launcher został w Sklepie Play pobrany już ponad milion razy i niejednokrotnie w sieci pojawiały się głosy użytkowników, którzy odczuwają brak licznika powiadomień w rogu ikony każdej aplikacji. Informacja o aktualizacji wprowadzającej tą funkcjonalność pojawiła się na oficjalnym koncie MIUI ROM w serwisie Facebook.

poco launcher

Jednak nadal nie wszyscy użytkownicy będą mogli cieszyć się licznikiem powiadomień. Oczywiście aktualizacje będziemy mogli pobrać na praktycznie każde urządzenie z Androidem, ale nowa funkcja będzie dostępna jedynie na smartfonach z Androidem 8.0 Oreo lub nowszym. Nie wiemy czy w przyszłych aktualizacjach nakładki Xiaomi zostanie wprowadzona funkcja ta także dla urządzeń korzystających z starszej wersji systemu z zielonym robocikiem. Patrząc jednak na to, że nowe telefony debiutują z Androidem Oreo lub Androidem Pie najprawdopodobniej nowe rozwiązania będą działać jedynie na smartfonach posiadających te wersje systemu.

Zobacz też: Już flagowiec czy jeszcze średniak? Recenzja Pocophone F1!

To jednak nie jedyna nowość. Drugą, chociaż może nie aż tak istotną i wyczekiwaną, jest wprowadzenie możliwości zablokowania ekranu za pomocą podwójnego stuknięcia w ekran. Aktualizacja POCO Launcher jest już dostępna w Sklepie Play, a co za tym idzie bez problemu możemy ją pobrać lub zaktualizować jeśli już wcześniej z niego korzystaliście.

Korzystacie z POCO Launcher? Czekaliście na dodanie licznika powiadomień w roku ikon aplikacji? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!