Dziś w Europie zadebiutuje POCO M3. W tej cenie może sporo namieszać!

poco m3 wygląd

Xiaomi szturmem wprowadza coraz to nowsze modele swoich smartfonów. Na polskim rynku mamy przedstawicieli zarówno urządzeń Xiaomi, jak i firmy Redmi oraz marki POCO. Teraz do dotychczasowej stawki ma dołączyć smartfon, który może być królem opłacalności w swojej półce cenowej.

Kolejna ciekawa propozycja

Obecnie rynek smartfonów jest tak nasycony, że klientom naprawdę ciężko narzekać mały wybór. Przeróżni producenci oferują interesujące urządzenia w praktycznie wszystkich półkach cenowych – od budżetowców po flagowce. Szczególnie w tym oraz ubiegłym roku firmy skupiły się na średniej półce, dostarczając takie smartfony jak POCO X3 czy Realme 7. Oba te urządzenia kosztują poniżej 1000 zł i są bardzo dobrze oceniane – zarówno przez klientów, jak i recenzentów.

Dziś w Europie zadebiutuje POCO M3. W tej cenie może sporo namieszać!
POCO X3

Jednak Xiaomi najwyraźniej uznało, że warunki materialne, w jakich znaleźliśmy się wszyscy dzięki epidemii są idealne, by uzupełnić ofertę o kolejnego, taniego smartfona. I wiele wskazuje na to, że w swojej półce cenowej będzie to prawdziwa petarda! Za taką cenę ciężko bowiem będzie kupić coś równie dobrego.

Za 150 euro ciężko będzie kupić coś lepszego

Większość specyfikacji jest już powszechnie znana. Obejmuje ona 6,53-calowy wyświetlacz z notchem w kształcie łezki, Snapdragona 662 oraz naprawdę potężne ogniwo o pojemności aż 6000 mAh. Można zatem przyjąć, że będzie to jeden z najdłużej trzymających na pojedynczym ładowaniu smartfonów na rynku. Na szczególną uwagę zasługuje główny moduł aparatu, znajdujący się na pleckach. Główny aparat będzie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 48 Mpix, jednak to nie megapiksele kryją w sobie magię. Kryje je design wyspy aparatów.

Jest to bowiem podłużny prostokąt, ciągnący się przez niemal całą szerokość plecków. Takie rozwiązanie nie zostało jeszcze zastosowane w żadnym innym smartfonie. Można więc być pewnym, że nikt nie pomyli na ulicy POCO M3 z niczym innym. No i najważniejszy aspekt – cena. Według informacji, najtańsza wersja (4/64 GB) ma kosztować tylko 150 euro (ok. 670 zł), wyższy model pamięciowy ma być o 20 euro droższy. Wszelkie informacje zostaną potwierdzone podczas premiery, która ma odbyć się już dzisiaj o godzinie 13.

Co sądzicie o POCO M3? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!