POCO może szykować konkurencję dla OnePlus Nord

POCO może szykować konkurencję dla OnePlus Nord

OnePlus Nord został oficjalnie zaprezentowany światu jakiś czas temu. Smartfon ten bez wątpienia budzi wiele emocji i myślę, że może okazać się hitem sprzedażowym na wielu rynkach. Teraz jednak w sieci pojawiają się informacje mówiące, że POCO chce stworzyć coś, co nawiąże realną walkę z tym sprzętem!

Czym tym razem będzie chciało zaskoczyć POCO?

Informacje na temat tego, że chiński producent pracuje nad nowym smartfonem mającym być realną konkurencją dla OnePlus Nord opublikował na oficjalnym koncie w serwisie Twitter Angus Kai Ho Ng, który w POCO pełni rolę menadżera do spraw marketingu oraz dodatkowo jest globalnym rzecznikiem firmy. Tym samym możemy traktować to nie jako plotki, a jako coś, co w bliżej nieokreślonej przyszłości stanie się faktem. Oczywiście chiński producent nie ujawnił jakichkolwiek informacji na temat swojej nowości, ale możemy być wręcz pewni, że sprzęt ten nie pojawi się w sprzedaży jedynie w Chinach, ale także w Indiach, a możliwe, że i na rynkach Starego Kontynentu.

Co ze specyfikacją? Ta pozostaje tajemnicą. Jeśli jednak faktycznie POCO chce stworzyć smartfon, który będzie bezpośrednim konkurentem dla OnePlus Nord to musi pokusić się o wykorzystanie Qualcomm Snapdragona 765G lub mocniejszej jednostki. Nie powinno zabraknąć także ekranu AMOLED o zwiększonej częstotliwości odświeżania, minimum 8 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz także: POCO M2 Pro oficjalnie zaprezentowany w Indiach

W pierwszych recenzja OnePlus Nord niezbyt dobrze wypada w kwestii zdjęć i myślę, że tutaj nowość POCO może okazać się zwycięzcą. Pewne jest, że chiński producent musi zapewnić fanom marki bardzo dobry stosunek ceny do możliwości, aby zachęcić ich do zakupu. Mam nadzieję, że już niedługo w sieci pojawi się więcej informacji na ten temat. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i wyczekiwać premiery nowego średniaka submarki Xiaomi!

Na zdjęciu głównym znajduje się POCO F2 Pro.

Czego oczekujecie po nowości POCO? Czekacie na premierę tego sprzętu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!