POCO X4 5G zaskoczy specyfikacją! Nowość może ukazać się już niedługo

POCO X3 NFC
POCO X3 NFC

Tydzień bez nowości Xiaomi byłby tygodniem straconym. Jak się okazuje, marka już pracuje nad następcą znanego POCO X3 NFC. Nowy smartfon POCO X4 5G może zaskoczyć ciekawą specyfikacją.

POCO X4 5G

Marka POCO zadebiutowała już kilka lat temu. Wtedy to – jeszcze pod płaszczykiem nazwy POCOPHONE – dostaliśmy model F1, który był w zasadzie flagowcem, ale znacznie tańszym niż konkurencja. Później dostaliśmy świetny smartfon F2 Pro, a teraz natomiast marka kojarzy się z alternatywami dla samej firmy Xiaomi, gdzie smartfony oferują naprawdę dobrą specyfikację w niskiej cenie.

I w przypadku POCO X4 5G będzie podobnie. Firma chce powtórzyć sukces generacji X3, która została naprawdę ciepło przyjęta. Jak donosi serwis MySmartPrice, POCO X4 5G będzie niezwykle podobny do Redmi Note 11 Pro 5G. Zaoferuje on procesor Qualcomm Snapdragon 695G i minimum 6 GB pamięci RAM.

Redmi Note 11 Pro 5G POCO x4 5g
Redmi Note 11 Pro 5G

Całość miałaby zasilać bateria o pojemności aż 5000 mAh, która szybko naładujemy mocą 67 W. To nawet o 1 W więcej niż jest to w przypadku flagowego Huawei P50 Pro! Ponadto ekran LCD miałby być zastąpiony jednostką AMOLED, co jest ogromnym skokiem technologicznym. Mowa tu o matrycy 6,67 cala z odświeżaniem do nawet 120 Hz. Telefon miałby pracować pod kontrolą Androida 11. Zdjęcia zrobimy 4 aparatami, gdzie główny ma mieć 108 MP.

Warto jednak dodać, że właściciele POCO X3 Pro nadal będą mieli w rękach mocniejszy produkt. Ten smartfon bowiem oferuje naprawdę potężnego Snapdragona 860. Natomiast o POCO X4 Pro nic nie wiemy.

Źródło: MySmartPrice przez GSMManiak

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!