Poczta Polska dostanie odpowiednią aplikację mobilną

kurier poczta polska
(fot. Poczta Polska)

Poczta Polska chce pójść o krok dalej w zakresie cyfryzacji firmy. Z tego też powodu pojawią się dwie aplikacje – mobilna oraz desktopowa, które ułatwią korzystanie z usług przesyłkowych i innych.

Poczta Polska zaoferuje aplikację mobilną i desktopową

Stworzeniem aplikacji dla Poczty Polskiej zajmie się firma Grupy Kapitałowej PP. Powstanie program dedykowany urządzeniom mobilnym, ale również wersja przeglądarkowa uruchamiana na komputerach. Jak możemy się domyślać, powinny oferować w miarę podobne funkcjonalności i to klient wybierze sobie, z czego akurat teraz jest mu wygodniej skorzystać. Możliwym również, że wersja przeglądarkowa będzie miała widok mobilny, co pozwoli na skorzystanie z programu na systemach operacyjnych niewspieranych przez deweloperów.

Aplikacja ma pozwolić na obsługę przesyłek KEP (kurierskich, paczkowych i ekspresowych) – przekłada się to na nadawanie, śledzenie oraz ich odbieranie w automatach paczkowych. Klient będzie mógł także znaleźć najbliższą placówkę Poczty Polskiej lub punkt partnerski.

Powinno się także pojawić więcej e-usług. Liczę na szybkie nadawanie paczek z funkcją ominięcia kolejek w placówce i jedynie moglibyśmy je tam zostawić bez potrzeby czekania. Dodatkowo chciałbym na tworzenie e-awizo z wypisanymi danymi gdzie paczkę mogę odebrać. Również ciekawą opcją byłaby zmiana trybu dostawy z na adres na odbiór w punkcie.

Cyfryzacja wielu sfer życia skokowo przyspieszyła i firma usługowa musi odpowiadać na oczekiwania klientów oraz rynku lepiej, szybciej i sprawniej. Wyrazem tego jest przygotowanie aplikacji mobilnej oraz panelu do zarządzenia przesyłkami on-line, co jest szczególnie ważne w dobie rozwijającego się eCommerce. Już wkrótce nasi klienci za pomocą kilku kliknięć będą mogli nadać i odebrać przesyłkę, sprawdzą jej trasę czy znajdą pobliskie placówki pocztowe oraz punkty odbioru. Nowoczesny software, co należy podkreślić, stworzy spółka z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej.

powiedział Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Źródło: Poczta Polska przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!