Poczta Polska: paczka z Chin dotrze w 10 dni

kurier poczta polska
(fot. Poczta Polska)

Poczta Polska zwiększa współpracę z Cainiao i deklaruje, że paczki zamówione w serwisie AliExpress dotrą do Polski znacznie szybciej. Mówi się nawet o dziesięciu dniach.

Poczta Polska deklaruje szybkie dostawy paczek z Chin

To już nie te czasy, kiedy paczki zamówione w Chinach docierały do nas w około 30-40 dni. Aktualnie sytuacja wygląda dobrze, a ma być jeszcze lepsza. Jeszcze w 2018 roku Poczta Polska nawiązała współpracę z Cainiao. Teraz jednak polska spółka zadeklarowała, że paczki z Chin dotrą w 48 godzin po dotarciu do Polski. Mowa tu o przesyłkach typu AliExpress Standard Shipping.

Finalnie ma to oznaczać, że paczka zamówiona w Chinach dotrze do naszego domu nawet w 10 dni. Jest to świetny wynik, jednak szacowany, bowiem średni ma wynosić 15 dni. Warto dodać, że paczki zakupione w AliExpress o wartości do 150 EUR mają już opłacony VAT i nie musimy obawiać się dodatkowych opłat.

Poczta Polska
(fot. Poczta Polska)

Rynek wymaga od operatorów kurierskich dopasowania się do potrzeb klientów. Celem wdrażanych zmian jest przede wszystkim wzrost ich satysfakcji, poprzez oferowanie wygodnych, kompleksowych rozwiązań. Poczta Polska zwiększa swoją konkurencyjność w gronie operatorów kurierskich obsługujących przesyłki międzynarodowe współpracując z czołowymi graczami na tym rynku, do których niewątpliwie należy Cainiao. Osiągnięcie sukcesu jest możliwe dzięki bliskiej współpracy, w której na pierwszym miejscu są potrzeby klientów korzystających z zakupów internetowych.

Powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Źródło: Poczta Polska przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!