Poczta Polska z własną aplikacją mobilną! Nazywa się Pocztex Mobile

Aplikacja Pocztex
Aplikacja Pocztex

Zgodnie z zapowiedziami, Poczta Polska wydała własną aplikację mobilną. Nazywa się Pocztex Mobile i dostępna jest zarówno na iOS, jak i na Androida.

Aplikacja Pocztex Mobile

Aplikację od Poczty Polskiej zapowiadano od jakiegoś czasu. Pocztex Mobile znajdziemy w Sklepie Google Play oraz w Apple AppStore i ma pozwolić nam nie tylko wygodnie śledzić przesyłki, ale też podejrzeć szczegółowe o niej dane, chociażby adres nadawcy i adresata – o ile do przesyłki przypisany jest numer telefonu użytkownika programu.

(fot. Poczta Polska)
(fot. Poczta Polska)

Aplikacja, podobnie jak Allegro czy InPost Mobile, pozwala zdalnie otworzyć skrytkę Pocztex 24/7 czy wybrać strefę ułatwionego odbioru lub podejrzeć usługi i godziny pracy wybranej placówki pocztowej. Możemy także szybko sprawdzić gdzie znajduje się najbliższy punkt Poczty Polskiej (automat paczkowy, filia PP lub punkt partnerski) czy kod pocztowy. W przyszłości ma pojawić się opcja nadawania przesyłek. Jest to bardzo ciekawa opcja, która powinna pozwolić ominąć kolejki, które w niektórych placówkach Poczty potrafią być długie.

Poczta Polska chce być jak najbliżej swoich klientów, a większość z nich korzysta z urządzeń mobilnych. Uruchomienie aplikacji Pocztex Mobile to kolejne ułatwienie dla osób korzystających z usług Poczty Polskiej. Kompleksowo rozwijamy i unowocześniamy usługi kurierskie: modyfikujemy ofertę produktową, podnosimy standardy obsługi oraz wdrażamy nowe rozwiązania technologiczne i logistyczne. Teraz dajemy klientom aplikację, dzięki której mogą zarządzać wszystkimi swoimi przesyłkami kurierskimi, obsługiwanymi przez Pocztę Polską. Będziemy ją sukcesywnie rozwijać o nowe funkcjonalności. W ten sposób przeniesiemy usługi pocztowe na urządzenia mobilne, z których korzystamy każdego dnia

Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Aplikacja wymaga rejestracji do korzystania. W przypadku większości funkcji jest to zrozumiałe, choć funkcja prostego śledzenia paczek (bez danych dodatkowych) powinna zostać udostępniona bez logowania. Ostatnio zamawiam sporo przesyłek z użyciem Pocztex więc chyba skuszę się na instalację.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!