InPost Pay już jest! To ciekawa alternatywa dla… rejestracji kont

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

O InPost Pay usłyszeliśmy już jakiś czas temu, ale brakowało nam informacji na temat tego, czym w ogóle ma być kolejny *Pay. Jak się okazuje, ma to być interfejs, który pozwoli… zrobić zakupy bez rejestracji.

InPost Pay – kup bez rejestrowania

Po serii testów InPost w końcu pokazał czym jest InPost Pay. Funkcję znajdziecie już w aplikacji InPost Mobile, choć z dopiskiem Beta i działa tylko w jednym sklepie.

Tylko w jednym sklepie? Tak, to ważne ponieważ InPost Pay to pewnego rodzaju interfejs nakładany na sklepy internetowe, który ma pozwolić zakupić wybrane przedmioty bez potrzeby rejestracji właśnie w tym wybranym sklepie. Brzmi to trochę jak opcja szybkiej rejestracji w danej usłudze wykorzystując konto Google czy Facebook, choć tutaj nawet tej rejestracji ma nie być.

Ma to sprawić, że użytkownik nie musi podawać swoim danych wysyłkowych, w tym adresu, maila czy numeru telefonu kolejnemu sklepowi. Sklep prawdopodobnie otrzyma tylko potrzebną etykietę do wysyłki i nie będzie musiał znać większych szczegółów.

“Przeniesienie” zamówienia do InPostu ma być możliwe klikając w przycisk InPost Pay w podsumowaniu zamówienia. To też sprawi, że wszelkie zamówienia i ich podsumowania będą wyświetlane w jednym miejscu. I tak, funkcję musi zintegrować dany sklep, aby klienci mogli z niej korzystać. InPost udostępnia odpowiedni interfejs API.

Mam jednak pewne problemy z tą funkcją. Póki co, można się w niej zarejestrować z użyciem konta Facebook lub Google. Nie rozumiem dlaczego tak jest – mam konto w InPost i chyba nie potrzebuję swojej aktywności zakupowej wiązać z gigantem technologicznym. Ponadto, sukces platformy sporo zależy od tego, czy sklepy będą integrować InPost Pay. Ale warto dodać, że InPost ma środki do tego, aby je jakoś zachęcić.

Źródło: InPost Pay

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!