Pojawią się specjalne powiadomienia dźwiękowe na Androidzie

Pojawią się specjalne powiadomienia dźwiękowe na Androidzie

Niedawno Apple wprowadził w iOS 14 funkcję rozpoznawania dźwięków, która bardzo spodobała się Google. Już niedługo na Androidzie również pojawią się specjalne powiadomienia dźwiękowe.

Komu to ma służyć?

Jest to świetna opcja dla osób głuchoniemych lub mających problem ze słuchem. Mało tego, funkcja ta pozwoli Ci w czas dowiedzieć się o zagrożeniu panującym w domu – słuchasz głośno muzyki w sypialni i nie słyszysz alarmu pożarowego w kuchni – od razu telefon wykrywa dźwięk i przesyła powiadomienie na telefon, co pozwala na szybszą reakcję. Takich sytuacji w naszym życiu pewnie zdarzy się kilka, więc jest to spore zabezpieczenie. Mało tego dostaniecie powiadomienie przykładowo, gdy z drugiego końca domu rozlegnie się szczekanie, ponieważ wasz piesek będzie chciał wyjść na dwór.

Ale jak to działa?

Nowa funkcja pozwala rozpoznawać 10 różnych dźwięków jakimi są alarmy przeciwpożarowe oraz dymowe, syreny, krzyczenie, dźwięki dzieci, dzwonek do drzwi, pukanie, szczekanie pasa, piszczenie, płynąca woda i dzwonek telefonu stacjonarnego. Kiedy do urządzenia z Androidem dotrze któryś z wymienionych dźwięków, ten automatycznie wyśle powiadomienie które poparte będzie wibracją. Ta opcja jest bardzo dobrym udogodnieniem dla osób, które mają problem ze słuchem lub ubytki w nim. Osobiście uważam, że takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, zwłaszcza, że mało kto w XXI wieku odkleja wzrok od telefonu. Powiadomienie i wibracja telefonu – szybka reakcja posiadacza.

Co sądzicie o nowej funkcji Androida?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!